Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaax

    őstag

    válasz audi100td #10879 üzenetére

    A Lenny és a Squeeze kijövetelekor is csináltam egy-egy next-next-finish jellegű installt, aminek a végén lett egy gnome-os desktop rendszerem. Már csak azért, hogy lássam, nehéz-e felrakni. Nem nehezebb, mint az Ubuntut, Fedorát, vagy openSUSE-t (mást nem próbáltam).

    Aztán persze ha át akarsz rajta állítani valamit, akkor már nem annyira fényes a helyzet. Meg nem is a legfrissebb cuccok vannak fent rajta. Meg nem a desktop felhasználás a tipikus Debiánnál, szóval nem is tudnak annyian segíteni benne, mint a többinél. Én pl egy teljesen kiherélt desktopot használok, ami tulképpen egy IceWM, oszt csókolom. El tudom indítani benne azt a néhány alkalmazást, amit használok (icedove, böngik, openoffice, gimp, audacious), minden mást parancssorból intézek (rendszermanagement, fájlműveletek, stb.).

    Mindezzel szemben viszont az Ubuntunál és a Fedoránál is eljuthatsz egészen gyorsan addig a pontig, hogy elő kelljen venned a parancssort...

    -=- There's no place like /home -=-

  • rt06

    veterán

    válasz audi100td #10879 üzenetére

    szerintem, ha nem vagy lusta olvasni, utananezni, a debian is jo lehet kezdonek - abbol a szembontbol biztosan, hogy ott meg is erted, mi miert tortenik (felteve, ha ez is celod)
    en pl azon kezdtem, headless serveren es igaz sokat kellett hozza olvasni, keresni, tanulni, de sosem ereztem ugy, hogy ez nem fog menni (mitobb, azota valtottam hardened gentoo-ra)

    kovaax: azzal, hogy nem tudnak benne segiteni annyian, nem feltetlen hatrany
    legalabbis en ugy vagyok vele, hogy inkabb olyan segitsen, aki tudja is mit mond, ne olyan, aki vegignyomott egy next next finish telepitot es o maris nagy linux-os (itt nem a te hasonlo telepitesedre celoztam, hanem az ubuntu felhasznalok egy szeles korere)

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák