Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ery

    tag

    Sziasztok,

    teljesen kezdő vagyok LED szalag és villanyszerelés témában is. Vettem egy felújított lakást amiben van már egy konyhabútor és itt a felső bútorban ki is lett alakítva a ledszalagnak a “hornya”, valamint egy normál villanykapcsoló is elő lett készítve a ledvilágítás kapcsolására.
    Pontosan miket kell vásárolnom ahhoz, hogy össze tudjak rakni egy működő pult világítást? (Milyen ledszalag, táp?,stb.)
    A kapcsoló kábelezése kb. 1 méterre van a ledszalag tervezett végétől.
    A konyhapult L (2800 mm és 600 mm szalag hossz) alakú és ezt követi is a szalag helye. Itt kérdés, hogy mennyire bonyolítja meg a dolgot ha az egészbe akarok szalagot, vagy csak maradjak a hosszabbik oldal szalagozásánál?
    Ha megérkezett minden alkatrész akkor létezik esetleg egy leírás ami alapján egy laikus össze tudja ezt rakni?

    köszi előre is!

  • Ery

    tag

    Sziasztok,

    konyhába keresek világítást, Philips led-es távirányítós lámpákat néztem. Problémám a következő: most vettem a lakást, felújítva. Belépek a konyhába és az ajtó nyílási irányának rossz oldalán van a kapcsoló. Ugyan ehhez a lámpához tartozik még egy kapcsoló a nappalinál. Távirányítós philips lámpával megoldható, hogy a lámpához tartozó philips kapcsolót az ajtó jó oldalára rögzítsem, hogy nyitott ajtónál ezzel tudjam le/fel kapcsolni, valamint a fényforráshoz tartozó nappalinál lévő kapcsolóval is használjam a lámpát? Röviden: 2 jelenlegi kapcsoló helyett a nappaliban lévőt továbbra is használnám, viszont a konyhában lévő be lenne ugyan kötve de itt a lámpához tartozó kapcsolót használnám a praktikus helyen.

    koszi elore is!

Új hozzászólás Aktív témák