Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v_viktor

    csendes tag

    válasz Ery #18432 üzenetére

    Zárt tápegységet javaslok pl. Mean Well LPV-60. Hozzá egy 2835 vagy 5630 LED szalag. Szerintem elég a 60 ledes méterenként változat. 2 eres hangszóró vezeték kell majd a trafó és a szalag összekötésére. Van forrasztásmentes sarok csatlakozó, annak a segítségével nem kell forrasztani a fordulásnál. Ha jól értem fém profil még nincs valami süllyesztett kell fedéllel.

    (#18433) Szabó András
    Biztos hogy nincs vágási pont a szalagon? Egy kép sokat segítene.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Ery #18432 üzenetére

    Leírás van, a topikban is számos felhasználó írta le, vagy kapta meg válaszban, vissza lehet olvasni.
    Van pár fórumtárstól egész helyre kis logout cikk, DIY projekt említve az összefoglaló végén, érdemes átolvasni őket.

    Praktikusan kell egy 12 V DC tápegység, valami ledszalag, vagy szerelhető csatlakozók, vagy forrasztópáka, zsugorcső és a többi sallang. Még esetleg egy vezérlőt is betennék.*
    Hasznos lenne egy kép a horonyról, mert nem tudom elképzelni. Egy ledszalag tipikusan 10 mm széles, ha csak ilyen széles a horony, akkor az szakmai kudarc az asztalostól. Vannak bemarható ledprofilok, amit én használtam, annak 18 mm széles és 6 mm mély horony kell.

    Ledszalagból döntsd el, milyet szeretnél: van vízálló (konyha felső szekrény alja kapja a gőzt, párát, felcsaphat ez-az), ami szerintem csúnyább, vagy van sima, de ahhoz meg búrás profil kell, hogy tudd takarítani is.
    Ha fényerőt akarsz és gondolom, van rá igény, akkor ahhoz fogyasztás és hőtermelés is jár, így a szalagot mindenképp hűteni kell. Ezt is ellátják a profilok.

    * Az előszobabútor kalapjába egy indokolatlanul erős szalagot tettem be (2835/120), amit egy szögegyszerű analóg vezérlővel beállítottam a kívánt fényerőre és a tápegység előtt bekötött kapcsolóval kapcsolgatom ki-be a 230 V-os ágon.
    A fali kapcsoló a falból kiálló vezetéket kapcsolgatja, vagy egy konnektort? A javasolt tápegység általában konnektorba dugós, ami érintésvédelmileg előnyösebb: nem fém házat fogdosol, pláne nem egy sorkapocs fém csavarjait. Vagy levágod róla a dugvillát (garvesztés) és wago-val kötöd be, vagy teszel egy lengő dugaljat a vezetékre és kész is a konnektor.
    A tápegység is hőt termel, el lehet dugni szekrényben, de legyen térfogata.

    Ajánlott, nagyobb fényerejű ledek: 5050, 2835, 3014, méterenként legyel legalább 60 led, értelemszerűen a több led több fényt jelent, de túlzásokba sem érdemes esni. Illetve a több fogyasztásban is több. Túl nagy fogyasztás esetén egy szalagot esetkleg többször is be kell kötni a tápegységbe. A vezeték belső ellenállása miatt a bekötési ponttól egyre távolodva halványulhat a fénye, majd villog, esetleg nem is világít. A 280 centis szakasz miatt írom.

    Tápegységet a rákötött névleges fogyasztás 20%-ával illik túlméretezni.

    A horony már adott, szóval mindegy, de én a faltól kb 20 centire tenném a szalagot. Nem be a fal tövébe, nem ki, a szekrényajtó mögé rögtön, hanem valahol félúton.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák