Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    hülye vagyok teljesen világítás témában és nem szeretnék bevásárolni... gondolkoztam már eleget, hogy a szobában le kellene cserélni a lámpát (még ex találta ki, hogy 4x5m-es szobába elég középen a plafonra egy 1égős "ufo-lámpa", azóta is az van), mert sokat is eszik meg a fénye sem az igazi... de ha 1 jó izzóva lehetne pótolni, az is tökéletes lenne... led-en gondolkozok... találtam e27-es foglalatba 90led-es izzókat 3890-ért... (340/380lumen) ezek mennyinek felelnek meg sima villanykörte-mércén fényerőben? elég lenne 1 ilyen leváltani a 100w-os izzót? és hogy viselik a fel-/lekapcsolgatást? és élettartamban mennyire jók?

    ui: jah, hülye vagyok... csak a részletes adatlapot kellett volna megnéznem :W kb. 45w körül alakulna... legalább 3-4db ilyen kellene, meg az ufo-t lelőni a plafonról és mást tenni fel helyette...

    ui2: esetleg más alternatíva létezhet? ragasztani mondjuk pár kört led-szalagból a lámpa köré? ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz lapa #538 üzenetére

    aham, köszönöm... nézelődtem még és lehet, hogy inkább egy spirál kompakt fénycső kellene... (teljesítményben is több lenne, mint az izzó, ami mellett azért látunk így is normálisan) habár, ha jól tudom, ez érzékeny a sűrű fel-/lekapcsolgatásra meg kell neki pár perc, hogy leadja a teljes fényerőt... (a led azonnal max fényerővel világít) az élettartama is kevesebb (8000 óra elég lenne azért 5-6 évre napi 4órával számolva), viszont olcsóbb és visszajönne az ára :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    üdv!

    tudnátok mondani valami forrást, honnan érdemes (hazai webshopból) ilyen 200/500-as készlet led diódát venni, valamint hozzá 100-200as köteg 8-10centi hosszú mindkét felén blankolt kábelt, ellenállásokat? :) nézelődök, de csak kamuoldalakon találtam ilyeneket (ahol a "vélemények" szekciót is vateráról lopott screenshot alkotja)

    ...kb az lenne a cél, hogy fiunk ágya fölé kartonra egy csillagtérképet rakjak össze kartonra/farostlemezre, amit kényelmesen elvisz egy 4.5-6voltos elemcsomag :)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz macilaci78 #20547 üzenetére

    köszönöm, körbenézek ezeken :K tegnap a 0.1-es verziót összeraktam: lényegében van egy saját gyártmányú "házikó ágy", nyitott sátortetővel és kitaláltam, hogy tv dobozból tudok az egyik végére vágni egy pont rá illeszkedő elemet... egy egyenlő szárú háromszög, két szárán pedig egy-egy téglalap rögzítve, ami a felső élen zárt... ezt furkáltam át és egy 40égős, elemes fényfűzért feláldoztam a projekthez :DDD gyereknek tetszik, de annyira nem lett szép, mint ahogy előre elképzeltem, ezért gondoltam hogy párezres ráfordítással sokkal profibban meg lehetne ezt csinálni :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák