Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz shtml #55 üzenetére

    a kapacitásnak hasra 50%-át vettem kinyerhetőnek, meg a másnap jött egy durva melegfront 3 felhős nappal. azt legalább ennyire tudományosan hasaltam be. no így jött ki. mellette opcionálisan égettem ledeket néha, meg a monitort is be-be kapcsoltam, az is megevett 20-25 wattokat stb.

    sajnos nem véletlen, hogy még mindig leginkább hétvégi házakhoz ajánlják a napelemet, hogy minél kevesebb legyen a kisülés-feltöltés ciklus.

    na hát ezért hanyagolnám az akksikat háború idejére, addig a napelemet direktben szeretném használni a fent vázolt felállásban.

    nekem már akkor is jól hangzik a dolog, ha csak a nappali világítás megy napelemről, este meg átkapcsolja az ember valami 12v trafóra. konyha, éléskamra, wc, monitor stb.

    ja: persze, soha nem hozza be az árát, lásd a jelenlegi gazdaság sem használja. itt és most tényleg csak az infrastruktúra-függetlenség lehet az érv. az viszont felértékelődőben van. tudod kitalálják holnap, hogy az elektronok manifeszt nélküli ügyletek által vannak csak forgalomban és kész is van az energetikai válság.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák