Új hozzászólás Aktív témák

  • RpTony

    csendes tag

    Kaptam ilyen irányú kérdést, ezért írom részben ismétléssel:
    Nálunk a 36 db 1W-os led (36 × 85 lm = 3060 lm) mennyezetről visszavert fénye elegendő a nappaliba (az eredmény effektíve kb 2100 lumen, ha a visszaverődést 30%-os veszteséggel számolom). Végül is, teljesen kiváltható a hagyományos lámpa.
    Ritkán előfordul, hogy felkapcsoljuk a mennyezeti lámpát, ami egy 15W-os kompakt, de akkor már több mint pazar a fényár.
    Ha biztosra akar menni valaki, akkor méretezze túl (válasszon további 20-30 %-kal nagyobb lumen értéket, több ledet), és szabályozza vissza. Ajánlatos viszont a szabályzót veszteség szempontjából úgy optimálni, hogy a névleges alá szabályzott áram miatt a szabályzón ne keletkezzen felesleges melegedés. Én ezért döntöttem a szakaszolás mellett.
    Ha valaki egy asztal mellett írni/olvasni akar, akkor persze kell a helyi megvilágítás.

    Ja, és még valami: ne nézzünk a LED fényébe még hőméréskor sem, mert utána még egy óra múlva is bánni fogjuk ;)

    sok sikert!
    Rp

    [ Szerkesztve ]

    Rohadt meleg, rohadt nap, rohadt autók, bárcsak minden köddé válna! ... Rohadt köd!

Új hozzászólás Aktív témák