Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    itt van pár kép a korábban linkelt 12v-os "15w" ledről. ahogy említettem 10w alatt van a fogyasztás, ehhez képest kitűnő fénye van. az alábbiak a fürdőszobában készültek, tök sötétben. kis geekségként 75mhz pentium 1 hűtőbordával... a hőtermelés minimális, számomra továbbra is már-már hihetetlen. a kezem folyamatosan rajta tartva is legfeljebb kézmeleg a panel, pedig akkor már ment vagy negyed órája.

    026
    027
    028
    029
    030
    031

    önmagában a bevilágítás teljesen korrekt, de mindenképpen szükség lesz kisebb kiegészítő világításra a tükör két oldalára. esetleg olyan megoldás is szóba jöhet, hogy a lámpatest a fotókon látott helyzetben van, de szükség esetén lefelé fordítható. ez nem feltétlenül jó, mert a fénye nagyon erős. reálisabb lenne két oldalra egy-egy befelé irányított szalag, mint biker megoldása.

    kipróbáltam csillárba is, nagyjából egy 60-as izzónak megfelelő fényt ad. kedvesem szerint oké, ha az ember csak le akar ülni beszélgetni, de nekem az egész lefelé világítós dolog idegen. lent árnyék, fent "erős" pontszerű fény, koromsötét plafonnal. aki mégis ilyet tervez számoljon vele, hogy egy 4x4 szobába csillárnak kettő ilyen kell, de azzal megoldott lehet a fő világítás. ilyen esetben reális lehet kétoldalra vagy V alakban elhelyezni őket, hogy világítson felfelé is. ez persze csillárfüggő is.

Új hozzászólás Aktív témák