Keresés

Aktív témák

  • sixer66

    senior tag

    válasz tmscsaba #22615 üzenetére

    Arra, hogy őszinte legyek nem emlékszem, hogy a régi mozis filmeknél mi volt, gondolom idővel romlott is a szemem, főleg az elmúlt másfél, két évben sokat, igaz nem vagyok szemüveges, de hamarabb fárad a szemem és amúgy is fejfájós vagyok, főleg ha sokat gépezek.Igen tudom, hogy a passzív 3D megoldás az felezi a FULL HD-t, de Nekem megéri azt, hogy utána ne legyen ez kellemetlen élmény.A családnál nem gond, mert most karácsonykor szüleimnél voltam látogatóba ahol van Samu és ott is megnéztem a tenger alatti 3D-s video-t, otthon is a Samu-n plusz egy harmadik helyen egy tavalyi LG-n és csak az LG-n élvezte a szemem amit látott.Nem tudom miért van ez, de így van.Amúgy otthon nem panaszkodik senki, mert párommal élek, de csak engem köt le valamennyire ez a 3D-s dolog.

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz tmscsaba #22615 üzenetére

    "A 3D filmes mozik passzív rendszerhez hasonlóak, illetve pontosan azok."

    Ez így nem teljesen igaz. Vannak olyanok, amik a passzív tv-khez jó szemüveggel is nézhetők (Cinema City), de vannak aktív szemüveges mozik is (gödöllői mozi)

    És még valami: Nem tudom, hogy az aktív 3D tv hányszor vált a két oldal között. Ha egy képet egyszer mutat, az 24Hz-es randa villogás lenne. Ha kétszer, akkor már beszélhetünk 48Hz-es villogásról, ekkor 100Hz-es tv kell értelemszerűen. A moziban a villogás meg elvileg 72Hz-es, mert nem csak a film továbbítás idejére van sötét, hanem még kétszer, hogy a lassú, zavaró villogás helyett gyors, kevésbé zavaró legyen. Aktív szemüveges moziban viszont nem tudom, pontosan mi van, én speciel villogást nem láttam.

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Aktív témák