Aktív témák

  • #75912448

    törölt tag

    válasz BBéci #16860 üzenetére

    Korábban írtam, hogy nem jövök konkrét tesztekkel, de úgy érzem az általad felvetett kérdés megér még egy utolsó gondolatsort.

    -1097:1 körüli kontraszt űbersz@r, ettől kezdve nem lehet jó a képminősége.
    -Alacsonyabb feketéit/kontraszt arányát semmivel nem lehet kárpótolni.

    Számtalan teszt került fel mindenféle oldalra, én most olyanokról idéznék, melyek nem ma kezdték a szakmát, számomra hiteles és mértékadó a véleményük. Mindegyik teszt 900:1- 1600:1 kontrasztarányú tévékkel foglalkozik, többségében kiváló végső minősítéssel.

    Hangsúlyozom, nem LG/Philips vs Sony/Samsung vitát gerjesztenék, nevetséges is lenne. Láttunk rengeteg IPS panellel szerelt Panasonic LCD kritikán aluli képpel, ahogy LG-t, Philipset is. Aztán láttunk temérdek színhelyes, nagyon jó minőségű Sony/Samsung tévét. Nem akarok általánosítani, nem akarom az igazam bizonyítani olyan értelemben, hogy egyik jobb, mint a másik, mindössze az említett felvetésed ellen hadakoznék. :)

    AVFORUMS: LG LW550 (47LW550O)

    Ezzel kezdeném, mert az egyik legrészletesebb, mindenre kiterjedő alapos teszt, követendő példa. Highly recommended minősítés, a táblázatban többnyire excellent és reference jelzők a különböző tulajdonságokra. Sőt, csak a Contrast ratio/dynamic range ill. Black level kap Good minősítést, többi mind excellent és reference, ahogy a 2D-s kalibrált képe is reference kategória.

    Megegyezhetünk, hogy egy ilyen oldal nem állít olyat, ami nem felel meg a valóságnak. Ekkorát csak nem torzítanak :-)

    FlatpanelsHD: LG LW9800

    Újabb mértékadó oldal, Highly recommended award 2011, 1600:1 kont aránnyal.

    Trusted Reviews: LG 42LW5500

    Nem kevésbé elismert teszt oldal. 9/10-es értékelés, 2D-s képminőség szintén 9/10. Trusted Reviews Recommended plecsni.

    LG 55LW9800

    9/10 szintén, az ajánlás akár az előző: recommended plecsni.

    És egy Philips is: Philips 50PFL7956
    Ennek a típusnak 900:1 a kontraszt aránya, ennek ellenére overall vélemény 9/10. 9/10-es 2D-s, 9/10 3D-s képminőséggel Highly Recommended konklúzióval.

    Digital Versus:

    LW 4500 Editor's Choice, Philips 42 ill. 55PFL7606H 1000:1 alatti kontraszt aránnyal.

    Television Info

    A LED tévé kategóriában legmagasabb összpontszámmal vezet: LG 42LV5500, LG 47LM6700. Mindkettő 9,4 pont 10-ből, nem kizárólag képminőséget, hanem összességében vizsgálva a különböző típusokat.

    Sorolhatnám még, azonban felesleges. Ezek a tesztek is bizonyítják, hogy nem minden a kontraszt arány, összességében csak 1 tulajdonság a másik 20 mellett, mely hozzájárul a megfelelő 2D képminőséghez. Ennyi oldal nem tévedhet egyszerre ily nagy mértékben :-) Még egyszer mondom, nem tartom egyik márkát jobbnak a másiknál, inkább elfgult vagyok néhány nagyon jól sikerült tavalyi LG-vel szemben. Ebből is, abból is létezik jó, kevésbé jó és kaki. Nekem ennyit ért ez a téma. A te véleményed megváltoztatni ez sem fogja, talán 1-2 embernek szolgálhat némi infóval.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák