Keresés

Aktív témák

  • Pier25

    csendes tag

    válasz Cifu #38 üzenetére

    Van egy kiszemeltem LG 37LC2RR vagy 42-esben ugyanez!Ez milyen?Tetszik hogy van benne egy 80G vinyó!Csak az az egy gondom van vele hogy csak egy HDMI bemenet van rajta.Az nagy gond?Azon az egy HDMI-n is tudja 1:1-et ha gépet kötök rá?
    Full hd és nem full hd között mekkora a különbség ha gépet kötök rá és mondjuk játszom rajta,mert ha elenyésző akkor azért nem veszek full hd-t,mert másnál még ugy sem tudnám kihasználni!
    D-sub és HDMI kreresztüli géprákötésnél nagy a különbség a kettö között (a gép a tv közelében lenne)?
    Egy lcd tv-re ha rákötöm a számitógépet kapok olyan minőséget mint egy lcd monitornál?
    3,5 m-re ülök a tv-től akkor mekkora tv ajánlott?a 42 már tul nagy nem?
    Válaszokat előre is köszönöm!

  • Pier25

    csendes tag

    válasz Cifu #41 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat CIFU és CHROS!
    CIFU!
    Tudom hogy csak a tv adásokat tudom felvenni de nekem pont az kell mert néha valami miatt nem tudok megnéznzi egy műsort vagy félbe kell szakitanom!Ja és hangos az a vinyó vagy csak akkor megy ha veszek fel vele?És kb mennyi időt lehet vele velvenni mennyire elég az a vinyó?
    Amugy nem linkelted ki a svéd keresőt de nem is kell mert a magyar oldalon is kidobja nekem a használati utasításokat!Megnéztem ezt de azt hogy 1:1 azt hól és hogy szokták kiírni?
    A D-sub-on keresztül is 1:1-ben megy amugy?
    A kérdésem hogy van-e olyan minősége mint egy lcd monitrnak én Lg42LC2RR-re gondoltam mondjuk egy nem csúcskategóriás monitorral összzehasonítva?
    A 3,5 m azért kérdeztem hogy nem kevés-e a 42-höz mert itt korábban már olvastam hogyha túl közel vagyunk akkor rosszabbnak látjuk a képet tv-adásokra gondolok meg film nézésre!Mert ha bemegyek egy áruházba és egykét métterről nézem akkor rossz a kép ha meszzebb megyek már élvezhetöbb!42-es nem nagy 3,5 m-ről ebből a szempontből (tv és dvd nézésnél)?
    Milyen erősitőre gondoltál amin lehet 2-3 HDMI is?
    És ez az LG 42LC2RR jó választás vagy ennyiért már kapnék sokkal jobbat is?

    CHROS!
    Nem tudom hogy 2 van-e,mert az LG oldalán a tulajdonságoknál azt írja hogy 2 HDMI de ha a specifikáció menüpontra megyek és ott már csak egyet ír (''HDMI / HDCP bemenet (hátlap)
    1'').Letöltöttem a használati utasítását és ott a hátoldalát mutatva is csak egy van!Vagy a második nem a hátlapján lenne?
    Biztos hogy tudja azon az egy HDMI-n?Honnan tudod olvastad vagy hallottad?
    3,5 m-ert a tv nézésre dvd nézésre értettem ha monitorként használom akkor közelebb megyek ha kell!

  • Pier25

    csendes tag

    válasz Cifu #61 üzenetére

    Megnéztem a magyar kézikönyvet a 26 oldalon.Konkrétan nem találta az 1:1-bent írták volna.De ezt írták:
    ''PC módban a 32LC2RR*/37LC2RR*/42LC2RR*
    típus esetén az 1360x768 képpontos felbontást
    és 60 Hz-es frissítési frekvenciát javaslunk. Ezek a
    beállítások biztosítják a legjobb képmin≠séget.''
    Ez gondolom azt jelenti vagy nem?
    Azt írtad hogy az már kifutott széria:De ha veszek egy ujjabbat nemsokára az is kifutoto széria lesz mert mindig kihoznak egy ujjabbat nem?
    Az a 42LC51 mennyivel ujjabb?Azt írtad hogy más panel meg más elektronika!De mondjuk az mit jelent képminőség szempontjábol?Nagy a különbség a kettő között vagy csak a hozzáértöbbek veszik észre az ilyen laikusok mint én nem?
    Akkor a 42LC2RR nem jó vétel?Nem ér annyit?Vagy azért nem olyan roszz?
    Nekem mondjuk 72 cm-es crt tv-m van annál mindenképp jobb!
    Nekem nem kell azért hogy olyan csucskategóriás legyen de azért ne is legyen tul gagyi sem!Én annyira nem értek a műszaki dolgokhoz és nem fogom állandóan vizslatni a tv-t hogy az csucs kép legyen ha észere sem veszem a különbséget pl a hd és a full hd között!
    Az a lényeg legyen szép képe ha tévét nézek ha dvd-t nézek meg rá lehessen kötni a gépet és legalább legyen olyan képe mint a mostani monitoromnak ami egy szintén ctr monitor (max felbontása 1280x1024).
    Lehet ha majd már meg lesz az lcd tv-m már másképp fogom gondolni és lehet mindig azt fogom nézni a boltokban hogy melyiknek van jobb képe az enyémnél és hogy miért nem azt vettem meg!

  • Pier25

    csendes tag

    válasz Cifu #69 üzenetére

    Köszi a tanácsokat!
    Megnéztem tényleg a 25. oldalt néztem bocs!
    A tv nézésre visszatérve digi tv-m is van és ott megnéztem a menüjében át lehet állitani az adást 16:9-esre!
    Ha HDMI-n keresztül kötöm rá a gépet akkor az a hsnot is átviszi nem?És az 5.1-et is?
    És kb mennyibe kerül egy olyan erősitő mint a tied?

  • Pier25

    csendes tag

    válasz Cifu #79 üzenetére

    Ja akkor az csak széthuzza az egészet?Mert kiprobáltam és a 4.3 as tv-m nél amikor átállitottam akkor nem láttam a szélét meg a tetejét és nem volt torz a kép!
    A HDMI-t a gép összekötésével gondoltam,de ha csak képet vissz át akkor nem jó azt hittem hangot is,mert a gépet sehogysem tudom rákotni az erősítőmre ugy hogy 5.1-ben szoljon.Az erősítőmen nincs külön csatornás bemenet csak koax vagy optikai az 5.1-hez a gépen meg nincsenek ezek csak külön csatornás!
    Különböző oldalakon megnéztem a LC2RR árait (olscóbbat.hu,árukereső.hu).És hogy van az hogy a legjobb ár 260 a legrosszab egy másik üzletben már 446!Hogyan lehet ekkora különbség?

  • Pier25

    csendes tag

    válasz Cifu #89 üzenetére

    Hát ez az a régi alaplapi hangkártyámon volt optikai kimenet!Ezt a gépet meg nemrég vettem de ezen az alaplapon semmi se koax se optikai kimenet!A régi hangkártyámat is betettem mert azon van olyan hogy digitális kimenet de ugy sem tudtam összekötni hogy 5.1-ben szoljon mert nem tudom azt hovakell kötni!Nézeggettem mondom veszek majd külön hangkártyát de nem sokat lehet találni amin van legalább optikai kimenet!Ezt nem értem miért van!

Aktív témák