Keresés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Márton #700 üzenetére

    engem is az 1:1 PM izgat, ez kizárólag a Samu és LG tulajdonsága?

    Nem, de a gyártók jó része sajnos nem foglalkozik vele, sem a kézikönyben nem foglalkozik vele, sem a weboldalán nem említi. Innentől kezdve csak a fórumokbéli visszajelzések maradnak azoktól, akiknek ilyen TV-je van.

    A Samsung és az LG elég elterjedt márkák, és elég sok a tapasztalat velük kapcsolatban, ezért is szoktam én is ezeket ajánlani, mert monitornak is használhatóak biztosan, másfelől elég sok a gyakorlati tapasztalat velük.

    Amelyik csak D-subon tudja ezt, az komponensen nem fogja?

    Én eddig nem láttam olyan TV-t eddig, ami komponensen tudta volna az 1:1-et HD felbontásban, FullHD esetén igen. Az én LG-men is a componensen csak a szabvány TV felbontások vannak támogatva (480i/p, 576i/p, 720p, 1080i/p). Hogy akarod a számítógépedet összekötni komponensen? Esetleg grafikus vagy? Néhány speciális kártyán láttam én eddig ilyesmire lehetőséget csak.

    Vagy nem kevered te a bemeneteket (komponens = 3 analóg videó bemenet, VGA = D-sub, 15 pin és HDMI = lapos digitális csatlakozó)

    Remélem állítható lesz, hogy a tft natívban menjen, benne kisablakban egy HD film, LCD tv-n pedig kihúzza 1366x768-ra?

    Ez nem a TV-dtől fog függeni, hanem a videókártyádtól.

    HDMI és komponens között látni a képminőségbeli különbséget? Nyilván ez kábeltől is függ, mintha rémlene hogy írta valaki, hogy X tv képe szép hdmi-n, de komponensen már fakó. Létezhet?

    Elviekben igen, bár ez erősen változó. A komponens analóg bemenet, a HDMI digitális, lehet, hogy az adott TV-nek az analóg része nem volt a toppon...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák