Keresés

Aktív témák

  • eta11

    csendes tag

    válasz Cifu #3176 üzenetére

    Öntudatos vásárló voltam, és vittem egy - SD -dvd-t, amit kívülről tudok, a Pana-boltba. Betették egy 37-es plazmába (350 k ) ami egy pana dvd-játszóhoz volt kötve.
    Még most is le vagyok döbbenve, milyen elképesztően rossz volt a kép:az emberek arc helyett valami fehéres maszkot viseltek, inkább múmiáknak néztem őket. Akik a háttérben voltak, csak foltokat hordtak fej helyett. S ezt nézhettem akármilyen messziről, félig behunyt szemmel…nem javult meg. Csak ha teljesen becsuktam a szemem, akkor volt elviselhető. A színek feltűnően erősek voltak, foltokban világítottak. A különböző bonyolultabb alakzatok, pl. egy mintás ruhadarab, felismerhetetlenül elformátlanodtak, a pixelek hömpölyögtek

    Aztán megnéztem a Pana 200-ezres 26-os és 32-es 100 Hz-es lcd –jén a tévéműsort. Itt is érdekes jelenséget láttam: ahogy az emberek egy stúdióbeszélgetésben elfordították – relatíve lassan! - a fejüket, az az érzésem támadt, hogy az arcuk később megy utána…a pixelek hullámmozgásban követték a fejet, valahogy áramlottak, kavarogtak. Irtó visszataszító látvány! Egyik készülékért se adnék húsz forintot ennek alapján, nem hogy százezreket.

    Aztán még aznap megnéztem egy új Samsung 72 cm-es 4:3-as crt-t, s megállapítottam, hogy ennek a színei természetesebbek, nem olyan eltúlzottak, mint a síkképcsöveseké, de azt is láttam, hogy a dvd-imet ez is túlnagyítja: valószínű, többet akar kihozni belőlük, mint ami info bennük van: itt is jelentkezett olyan formátlanodás, tuskósodás, mint a síkképcsöveseken, csak kisebb mértékben: az arcok túl nagyok, és arcvonások helyett mértani alakzatokat és színfoltokat látok, csak ez a hiba nem olyan zavaró mértékű.

    Szóval, nekem pár hete még az volt a szándékom, hogy veszek egy tévét, mert a pc-hez kötött Samsung 20 hüvelykes 4:3 monitorom tévé és dvd-képénél szerettem volna jobbat. De a helyzet az, hogy én ezt fél-egy méterről nézem, mert pc, és – most látom csak – remek képe van! Semmiféle olyan hibát, mint fent, soha nem láttam: nincs ilyen utánhúzás, eltúlzott színek, foltosodás, az egész teljesen természetesnek tűnik, határozottan jobbnak látom, még az említett crt tévénél is. Ég és föld.
    Hogy lehet ez? Lehet az, hogy az én mezei video-kártyám és a külső házba tett vacak pioneer dvd-íróm jobb képet méretez fel 1400*1050-es alapfelbontású monitoromra, mint a „szuper” tévék, amiket visznek mint a cukrot? Valaki okos ember magyarázza meg, mert én hülye vagyok ehhez, vagy meghülyültem.

Aktív témák