Aktív témák

  • mutyi

    őstag

    Sziasztok!

    Ma boldog tulajdonosa lettem egy Samsung 40R81-es lcd tv-nek.
    Leírnám a problémáimat.
    Először is melyik számot kell nézni, hogy kiderüljön milyen panellal készült?
    Valami gyártási modell számot találtam rajta, amit a google-be beütve 3 orosz oldalt adott ki. Cirill betűs ráadásul. De azt vettem ki az orosz fórumon hogy AMLCD a panel.
    Egyébként az van ráírva, hogy made in Slovakia.
    A serial numberben sehol nem láttam se auo se cmo betűket egymás mellett.

    A fő probléma: Összekötöttem a tv-t a t-kábeles set-top-box-al. Amikor nem használom a digiátális set-top-box-ot, hanem simán átengedem rajta az analóg jelet, akkor elég szép a tv képe, semmi zaj semmi különleges hiba.Ha viszont átkapcsolom a digiális jelre,ami egyébként a hozzáadott műanyag scart csatlakozóval kapcsolódik a tv-hez, akkor sokkal rosszabb a minősége,mint az analógé, ráadásul még lehet látni ilyen szellemcsíkokat is.Szóval nagyon nem kóser, nem ezért vettem digitális t-kábel csomagot, hogy a digiális jel sokkal rosszabb legyen,mint a sima analóg t-kábel jel.Valakinek van valami ötlete?
    Vegyek egy jobb minőségű scart kábelt?Mert mást már nem tudok kitalálni. Természetesen kipróbáltam, hogy a set-top-box-ban is átdugtam a másik scart csatiba is és a tv-ben is a másikba is, de az eredmény ugyanaz.
    Segítségeket előre is köszönöm!

Aktív témák