Aktív témák

  • Zigi

    senior tag

    Sziasztok!
    Én is a csendes olvasók közé tartoztam idáig:), de most már nem tudom magamban tartani.
    Az egyik barátomnak van 1 ps3-ma van hozzá egy régebbi lcdtv-je ami 1280x720-at tud max ezzel semmi gond megy a 720p a piroszöldkéken hdmi nincs a tvn (mellesleg ezen a kábelen a ps3 szerint tudja az1080p-t is!!). A gondom a következő: venni szeretnék 1 lcdtv+ps3-mat(ki gondolná:) ) ,de ha 1366x768-at veszek akkor a 720p sehogyan sem lesz pixelhelyes tehát vagy fekete csíkok vagy felinterp?? azaz konzollal játszani nem lehet normálisan a hdready tvéken????? aztán itt a fullhd, a játékok 99,9% 720p-s akkor hiába fullhd megint nincs pixeleggyezés tehát szar az egész. Én ezt úgy értelmezem, hogy a 1366x768 semmire nem jó mert sem a 720p-s filmek sem a konzol játékok nem lesznek 1:1 soha. A fullhd-n pedig csak az 1080p lesz tűéles gondolom ami megint csak ritkaság és akkor a fullhd-n még vastagabb csíkok vagy mégjobban széthúzva?? az rondább lehet mint a simahd.....Akkor minek 1366x768 ha 720-as és 1080-as szabvány van???? Segítsetek légyszíves mert teljesen értetlenül állok a dolog elött. És nem tudom, hogy mit vegyek hd vagy fullhd és most ezt csak kizárólag 720p-s anyag fogadására értem.

    Előre is kösz.

Aktív témák