Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    qwerty23:

    A kinézett TV nem rossz, de a Pixmania-t felejsd el mindenképpen. Vagy az árat lődd be magasabbra, vagy a méretbeli igényből kell engedned. Sony KDL-32V4500, KDL-37V4500 (mindegyik HD Ready), vagy Sony KDL-40V3000, de akkor olyan 240e Ft-s árra számíts.

    barnabence:

    A két TV közül a Samu a jobb tudású, de a Philips nagyobb. Én azt mondom, hogy dönts, melyik a fontosabb - kb. olyan, hogy melyik kezedet harapd meg. ^^
    Én talán a Philipset választanám, mert a méret fontos... :)
    De ha tuti 24p támogatás kell, akkor meg a Samu...

    Geza26:

    1.2 vs. 1.3 HDMI:

    Magasabb támogatott színmélység, komolyabb audio támogatás, új CEC parancsok, de a leglényegesebb az audio-video szinkronizáció. Ugyanis a tömörített kép és hang feldolgozása eltérő sebességű lehet, ezért el fog csúszni egymástól a hang és a kép. Az erősítőknél ezt úgy orvosolták, hogy volt lehetőség általában 200ms-os határig a hang késleltetésére (általában a hang rohant a képhez képest). Az 1.3-as HDMI esetén van egy szinkronjel, és így ha az összes elem 1.3-as, akkor nincs gond, mert automatikusan szinkronban tartja a kettőt a rendszer.

    domi007

    Én úgy olvastam, ebben a kategóriában, 2 méternél távolabbról nézve tök mindegy már, hogy HD-t, vagy FullHD-t nézel, ez igaz, nem?

    Olyan 2-2,5 méter (ember és szemfüggő is) felett 40"-os TV esetén már tényleg nincs.

    Ahogy mondod, Samu a ostani SD adásokkal nagyon ramaty képet ad..

    Bocs, de szerintem az idei Samu modellek nagyon is korrektek ilyen téren. Nem a bevásároló központokban kiállított TV-k alapján...

    És mi van a beépített DVB-T tunerekkel? Azok nem lesznek használhatóak majd később?

    Az MPEG-2 tunerek értelme nulla. Az MPEG-4 tunernek van jövője. Lehet tippelni, hogy a boltokban lévő legtöbb TV-ben milyen tuner figyel. ^^

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák