Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q2w3

    senior tag

    Sziasztok!

    Nekem egy elég érdekes hibát produkál a tv-m. Egy LG 37LS5600-ról van szó. Először arra lettem figyelmes, hogy időnként ha sokáig állt a tv kikapcsolva, de áram alatt, akkor bekapcsolásnál kifagyott és ilyen színes pixeles lett a kép, vagy egyáltalán be se kapcsolt.
    Tesztelgetés után arra jutottam, hogy alap állapotban, rádugom az áramra a tv-t, akkor nem reagál és nem világít a piros power led. Ilyenkor várni kell egy kb 10 percet, utána elkezdem hallani valamelyik áramköri elemet ahogy üzemel, és onnantól világít a piros power led és bekapcsolható. Ezt követően jól üzemel a tv, kicsit rá is melegítettem a feldolgozó chipre, de nem fagyott ki. Miután kikapcsolom, vissza lehet kapcsolni egy bizonyos ideig, viszont ha sokat várok vele, akkor már visszakapcsoláskor jön a fagyás és pixelesedés, ha pedig még tovább várok, akkor nem is tud bekapcsolni, hanem kialszik a power led. Ezután megint 10 percet várni kell amíg világít a led.

    Én ezek alapján arra jutottam, hogy a standby áramköri oldalon lehet valami gáz, mert ha átmegy power on-ra akkor az működik, viszont a standby ág vagy lassan üzemel, vagy ki is fagyasztja a rendszert. Emiatt egyik kollegám elkezdte végig nézni az áramkört a power supply lapon, viszont csak addig jutott, hogy kondik külsőleg nem hibásak, illetve az körben először szereplő IC minden lábán jó fesz mérhető. Ennél többet nem tudott vele dolgozni, így szeretnék segítséget kérni, hogy ha valaki találkozott már ilyes fajta problémával, vagy van ötlete, hogy mit érdemes megnézni, vagy hajlandó megcsinálni, azt szívesen venném. Jómagam nagyon alap szinten értek az elektronikához, leginkább csak felismerem őket, de sajnos nyomtatott áramkörben eltévedek, így legfeljebb ha tudtok mondani olyan értékeket amit érdemes megnézni, azt ki tudom mérni, de ha mondotok egy szakit, az még jobb :D

    Kép a supply panelről: [link]

    Előre is köszönöm a választ!

    [ Szerkesztve ]

  • q2w3

    senior tag

    válasz Steve 53 #7421 üzenetére

    Kicseréltem az összes kondit, kivéve a 2 nagyot, mert olyan nem volt raktáron, de most sem működik... :W
    Tudtok valakit ajánlani akihez elvihetném?

Új hozzászólás Aktív témák