Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolynet

    addikt

    válasz bajnokpityu #24353 üzenetére

    2 porbélás kutyát behoztak neki:

    a) beagle, kaja mellett nem tudott elmenni hogy ne zabálta volna fel, kb 2-3perc alatt elintézte, kisujjból.
    Nagyon égő volt a gazdája, mert nem tudott egy szót sem angolul és arra a kérdésre hogy hány éves a kutya nagy izgalmában csak annyit felelt: "Hát ez jutott." Gondolom arra számított hogy miért ilyen kutyát választott.

    b) 4éves magyar vizsla, mely másik kutya találkozáskor túlságosan izgatottá vált (gazdi elmondása szerint annyira hogy támad is). Itt a helytelen póráz volt a probléma, mely a nyak alsó részén volt, azaz semmit sem ért. 5perc alatt a nyüszögést, izgatottságot lejjebb vitte. Utána megmutatta hogy ha a pórázt visszatesszük a nyak alsó részére akkor ugyanúgy visszaáll a kutya agya, és tényleg, ugyanazt a pózt vette fel.
    A lehető legegyszerűbben magyarázott, úgy ahogy mindig is.
    Volt egy kis sarokkal kizökkentés, csittegés, pontosan úgy ahogy a dog whisperer-es sorozatokban.

    Nagyon humoros előadás volt, azt leírva vissza se tudom adni.
    Több élethelyzetet felvázolt, mutatott, ugatott, lefeküdt a kanapéra és utánozta a macskát, ahogy nyalogatja magát, meg ilyenek. :DDD

    VANESSZA1:
    A trükk, ha annak lehet nevezni az, hogy minden kereszteződés előtt megállunk (nincs rajta a póráz), bal kezemet felemelem mutató ujj kint és jelzek neki hogy mellettem, illetve pont a kereszteződésnél "marad" parancsot adok és amíg nem intek nem is jöhet.
    Ezt a mutató ujj feltartást alkalmaztam, illetve a "láb" szót mondtam, valami rövidre gondoltam hogy gyorsan összekösse. Mondom sokat kellett csittegni és vissza parancsolni, mert azért csak egy kopó, ahogy Cesar mondaná "felfedező", így menne előre szimatolna, keresné azt amit ugye éppen kiszagolt.

    Life is too short to stay stock!

Új hozzászólás Aktív témák