Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erahurka

    félisten

    válasz hampidampi #14065 üzenetére

    Ezt csinálom. Kijelölöm, edit metadata, edit individually és erre feldob egy ablakot hogy csak konvertálás után tudom szerkeszteni.

  • benjonino

    tag

    válasz hampidampi #14065 üzenetére

    Hát én is belekavarodtam a Calibre-be.

    Ha úgy gondoljátok, hogy nem ide tartozik, akkor esetleg elvándorlok egy Calibre-vel kapcsolatos fórumba.

    Szóval átkonvertáltam a könyvet azw3 formátumba, ahol is beágyaztam egy betűkészletet. Gondoltam kipróbálom amit hampidampi fórumtárs ajánlott, és a send to device melleti kis nyílra kattintottam, ott send specific format to. Feljött egy csomó formátum, mellette zöld pipákkal. Próbáltam kijelölni az azw3-t, de látszólag nem változott az ablakban semmi. Hát megnyomtam az ok gombot. Fel is töltődött a kinde-re a könyv, de amikor a kindle-n kiválasztom a beágyazott betűtípust, nem az általam beágyazott jön be, hanem a Helvetica.
    Na gondoltam valamit jól elcsesztem vele, így újra-konvertáltam, "send to device", semmi változás.
    Ezek után kezdődtek a próbálgatások százai. Töröltem a könyvet az olvasón a calibre-n, konvertáltam újra, sőt a Kindle documents alkönyvtárából is töröltem a könyvet a win intézővel, de semmiképpen nem jött helyre. A beágyazott betűtípus nem akar előbújni. Azért gondolom, hogy az azw3-t töltöttem fel, mert a kinde-n amikor kiválasztom a betű-típust, akkor ott van kiválaszthatónak a beágyazott, de sajnos nem azt tartalmazza, amit szeretnék.

    Tud valaki ebben segíteni?

    Ja, és még valami. Eddig sikerültek a beágyazott betűtípusok. Most is olyat olvasok. Attól tartok, hogy nem a könyv a ludas, és innentől kezdve nem fog menni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák