Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisgreen

    csendes tag

    válasz MiszterQ #3374 üzenetére

    De jhó,hogy ilyen topik is van,csak most műtét utáni lábadozás közben találtam rá erre a linkre.

    MiszterQ!

    Egy kicsit tudok neked és a többieknek is segíteni.

    A Hármas-határ hegy oldalában valóban van egy korrábi szigoruan titkos objektum,de siessetek megnézzni mert hamarosan le lesz újra zárva,természetvédelmi és életvédelmi okok miatt.

    A lényeg az,hogy az objektum Óbudai Gáztározó néven fut, és a III. kerület királylaki úthoz található közel az objektum.

    Én voltam benne ( mivel amíg nem kerültem sanyarú helyzetembe addig idönként eljártam barlangászni ) és érdemes elmenni ide. Az Óbudai villák és az erdő határán van egy ki mélyedés mely egy vasrácsos bejáratot rejt,ide kell bemenni és zseblámpát vigyetek magatokkal.

    Eltévedni nem lehet benne,de a denevérek szívesen használják nyári szállásnak,szóval ne ilyedjetek meg tőlük. Odalent van kettő párhuzamos kb. 80-100m hosszú kibetonozott szabályos metróalagút méretű járat. A bal oldali járat végén pedig egy kis vascsővön keresztülbújva ( figyelem ügyetleneknek és kicsit testesebb embereknek fenáll a beszorulás veszélye !!! ),egy kicsit fém borkulatú terem van ,ami a - Halláskárosodás terme - nevet viseli. Odbent mindenféle fémdarabok ( és egy régi lábos ) van bent és ha zajt csaptok megértitek,hogy miért ez a neve a teremnek :)) :DD ;] :Y :DDD

    Viszont ugyanennek a csőnek az elején van egy viszonylag friss túrás,és egy kibontott természetes barlang.

    Ide SEMMIKÉPP SEM MENJETEK BE MERT ÉLETVESZÉLYES !!! :Y :Y :Y
    Ez egy újabb Budai barlang ami amellet,hogy kegyetlenűl szűk a bejárata,a bejárat hirtelen kitágul és csak kötéllel járható 15-20m mély akna van benne ami még ráadásul omlásveszélyes falú is,csak tapasztalt és engedélyell rendelkező barlangkutatóknak engedélyezett a bejárás ide. Láttam fotót róla valahol valamilyen szakmai előadáson és eléggé durva ( na jó anno 5-6 éve voltam és is 150m mély aknában ami olyan széles volt,hogy e Boeing 737-es át tud repülni rajta függőlegesen,itt tele volt az alsóneműm rendesen ).

    Mivel a barlang több mint valószínű a Nagy Budai bartlangrendszer része ( mint a Pálvölgyi-Mátyáhegyi-Hidegylyuk-Harcsaszájú-Meta barlangrendszerek amik együtessen kb. 29 km hosszúak és így Magyarország leghosszabb barlangrendszere lett tavaly decemberben ),ezért hatósági lezárása az objektumnak folyamatban van.

    Egyébként Budapest alatt a Budai hegyekben kb. 250-300 km hosszú és kb. 400m szintű barlangrendszer feltárási lehetőség van,ebből ami már feltárt az kb. 35-45 km van feltárvam,és a legmélyebb is kb. 100 m mély.

    Üdv.

    kisgreenszerviz - Zöld Péter

    Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

  • kisgreen

    csendes tag

    válasz huppancs89 #3381 üzenetére

    Helló!

    Ez a videó hol készült?
    ( Császártöltés vagy mi a pontos neve,ott ahol az szovjetek az atomtölteteket is tárolták ).

    Üdv.

    kisgreenszerviz

    Nekem is van infóm,de az nem katonai...hanem törtélnelmi és gazdasági.

    Recsken a mélybányában,160.000 milliárd forint értékű réz van 750-950m-es mélységben.
    Ez a jelenleg az USA éves GDP kb. 10%-a. Egy forditott U betu van a föld alatt,és annak az egyik szárát 400 Éven keresztül bányászták.

    Itt egy videó a bányáról:

    http://www.youtube.com/watch?v=LjjfeupavJQ

    A film után 2 héttel abbahagyták a szivattyúzást és mindez 1000 méter mély vizoszlop alatt van. A közet ami megtartja az nem málik és stabilan tartja a bányavágat függőleges részét.

    Jó nézelődést.

    Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

  • kisgreen

    csendes tag

    Helló újra !

    Valaki tud mondani/írni bővebb információt a Pilisszentkereszt - Dobogókő közelében található objektumról ?!

    Ellégé jó állapotban van még az épület és őrzik is.

    A hétvégén eljutottam a Bükkbe a NagyHarsányi csúcson lévő antenna közelébe és a turistaút egyik felén nincs jelzés,hogy nem kellene arra menni. De rendes volt az idős katona és egy jót is beszélgettünk,de a gatyám tele lett amikor a mellete levő őrkutya póráz nélkül elindult felém,megálltam mint a jó alapbeton az épület alatt. :N

    Szóval ez az objektum is aktív,de a közelében lévő régebbi antenna állomások már nem és a lőállások is kilátszanak még a bokrok közül valamint a régebbi őrkutyáknak épített kennelek is viszonylag egyben vannak. A régebbi antennák a most működöktől nyugati írányban vannak,ha valakit érdekel. Sajnos a fényképezőgépemet nem vittem magammal így nincsenek fotóim.

    kisgreenszerviz

    Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

  • kisgreen

    csendes tag

    válasz huppancs89 #3469 üzenetére

    Jó lett a cikk!

    Plusz a képek is nagyon jók.

    kisgreen

    Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

  • kisgreen

    csendes tag

    válasz hadsz #3466 üzenetére

    Sinsheim nagyon jó hely,de kár,hogy a régi Malév Tu-134-be nem lehet bemenni.

    Egyébként szerintem a Tu-144-es operátori része jobban lett kialakítva mint a Concordé.

    A hátsó udvaron ahol a tankok vannak voltatok-e ( a jegypénztáros épületből lehet hátramenni ).

    Van ott kiállítva egy darab a Herkules rakétákból melyek anno az USA Nyugati partvidékeinek nagyvárosait ( L.A. - San Francisco - stb. ) védték és atomrobbanófejjel is felszerelhették őket.

    De a Pershing rakéta szemből nagyon durván nézz ki.

    Üdv.

    kisgreen

    Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

  • kisgreen

    csendes tag

    válasz hadsz #3473 üzenetére

    :R :R :R :R :R :C :C

    Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

Új hozzászólás Aktív témák