Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Manópapa #981 üzenetére

    Én azt nem mondtam, hogy utána jövők különbek voltak (bár azért jóval szabadabb az élet mint az átkosban), csak annyit, hogy ami akkor volt, az egy hamis ideál, nem több.

  • Egon

    nagyúr

    válasz Manópapa #981 üzenetére

    Bocs, hogy beleszólok az eszmecserébe, remélem nem baj.
    Ez nem tömegpszichózis: egyszerűen józan ésszel gondolkodva, minimális gazdasági ismerettel megspékelve, nem lehet más következtetést levonni, mint hogy egy nem fenntartható rendszerről beszélünk.
    A hitelkérdés is összetett probléma: többek között azért (is) ennyi az ország tartozása, mert - bármennyire is szörnyű kimondani - egyszerűen tovább nyújtózkodunk, mint ameddig a takarónk ér: a szociális kiadások, az ország teljesítőképességéhez viszonyítva, túl magasak. A rosszabb helyzet nézőpont kérdése: azok a nyolcvanas évek végén szétvert vállalatok nagyrészt simán csődbe mentek volna valós piaci körülmények között (más kérdés, hogy a privatizációt lehetett volna sokkal szakszerűbben is csinálni).
    Antall és a hitel sztorijáról is igen sokféle verzió kering netszerte: hogy mi az igazság, azt nem tudom. Egy kis adalék az adósságról, a tisztánlátás végett:
    "Az adósságnak a bruttó nemzeti termékhez (GDP) viszonyított aránya 1993-ban volt a legmagasabb, akkor 88,7 százalék volt, míg 2001-ben, az Orbán-kormány utolsó teljes évében volt a legkisebb, 50,6 százalék. Borbély elmondta: a 2002–2006 között érvényesülő laza költségvetési politika következtében 61,9 százalékra futott föl a GDP-arányos államadósság, ami 2006 óta gyakorlatilag stagnál. 2002–2006 között az államadóság GDP-hez viszonyított aránya 11,2 százalékkal növekedett."
    Annak a bizonyos 40 évnek a leve többek között az a káros szemlélet és mentalitás kialakulása (pl. ami közös, azt senki nem érzi a magáénak, oda lehet szemetelni stb.), ami jelenleg is megfigyelhető, és ki tudja mikorra fogjuk levetkőzni (ha egyáltalán).

    Szerk.: nekem nem hiányzik a max. 4 TV-adó (M1, M2, Cseh 1 és 2), a Cocom lista, stb.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák