Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ócskás

    aktív tag

    válasz ócskás #513 üzenetére

    Este, ha lesz időm, folytatom.

    http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

  • hadsz

    tag

    válasz ócskás #513 üzenetére

    Emlékszem,amikor úgy 4-5 éve először Tabon jártunk,egy "véletlenül" odatámasztott pajszerrel elkezdtük feszíteni a belső személyzeti ajtót,mert marha kíváncsiak voltunk ,mi lehet mögötte.Az is látszott,hogy nem mi próbálkozunk vele először...Sajnos semmire sem jutottunk,így akkor is csak a találgatás maradt.Császáron ugyanazt találtuk,igaz ott nem estünk neki az ajtónak. :)
    Nekem is furcsa volt ,hogy mi a fenének raktak oda ajtót és biztos kell lennie mögötte valaminek.Ugyanazokat gondoltam amiket Te is leírtál.Azt viszont nem hinném,hogy az esetleges sugárzástól való félelmükben nem bontották le a hátsó ajtókat.Valahogy olyan érzésem van,hogy ez az esetükben nem lett volna visszatartó erő...Ennyire képben lettek volna a tárolót illetően,hogy tudják a külső ajtókat gond nélkül levághatják,de a belsőket már nem?Lehet,hogy más oka van,de még én sem tudom,hogy mi...
    T. egyébként úgy érti,hogy a Gránitok voltak az előkészítő helyek,amelyek mögött volt az igazi tároló.
    Ami viszont számomra mindenképp figyelemreméltó,az a kapuk elhelyezése.Szimmetrikusan,ugyanazon oldalukkal egymással szemben.A tároló mindkét végén kifelé nyíltak,ez alapján egyértelmű,hogy a Gránitban tárolt dolgokat védték.Ha nem így lett volna,a belső kapunak is a külső oldala lenne a tároló végében,és akkor tényleg a mögötte elhelyezkedő területet védi.Igaz,úgy viszont nem tudták volna beépíteni a kapukat,mert az "alagútban" nincs hely,azt csak a jelenlegi módon tudták kivitelezni.Ez mindenhol így van,ahol Gránitokat használtak és kapukat raktak rá.Ha feltételezzük,hogy valóban van mögötte valami,akkor annak tényleg nagynak kell lennie,ha oda nyílnak a kapuk.Az sem megszokott,hogy egy tárolóból az foglaljon el nem kis helyet,hogy befelé nyílik az ajtó,ez ésszerűtlen,már rakodás szempontjából is.

  • stop

    aktív tag

    válasz ócskás #513 üzenetére

    Most keztem el olvasni atopicot és nagyon tetszik! :K

    Császár: a helyiek közül biztos senki nem akar kutakodni a 'belső körletben', mert Ők tudják mi volt ott...
    Itt voltak a fejek és néhány km odébb a rakéták (Bajon).

    A hetvenes években a laktanya 1 km körzetében (már minden keríteseken kívűl!) a földműves munkákat is orosz katonák végezték, úgy hogy a tszből kiment a traktoros, majd átadta Szergejnek a traktort aztán műszak végéig szotyi, cigi, stb és este bevitte a telepre.
    A Császár és Vérteskethely közti erdőben volt a riadókörlet (az egyik) (a vezetékes telefon is ki volt vezetve) a mai napig megvannak a tankállások ahova 'beásták' a tankokat, valamint elszórva érdekes betonépítmények erdőszerte.
    Ha ebben akar mélyeben kutakodni vki szívesen bemutatom helyi embernek, vagy szerzek infót erről a környékről.

    szerk: plusz próbálok fotókat is készíteni/feltenni

    [ Szerkesztve ]

    "az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

Új hozzászólás Aktív témák