Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pocee

    senior tag

    válasz D-peti #3506 üzenetére

    Íme

    Bocs a késésért,és előre elnézést a kezdetleges körberajzolásért,de nem kezelem profin a paintet,némi magyarázat a képhez:
    Pirossal van karikázva ahol a laktanya lakóépületei voltak,sárgával a laktanyához tartozó lövészgyakorlópálya,ennek végében voltak (nekem azt mondták dollingernek hívták) ami felcsapódott és arra tüzelt a tank,pirostól balra zöldel van karikázva az a rész ahol átkeltek a kékkel karikázott részre,itt állt a tankos emlékművük is ahol az ünnepélyeket tartották,a kék rész nem tudom,hogy most az már az orgoványi laktanyához tartozott e vagy a pirossal jelzett részhez,de biztosan szorosan összefügött,ha van kedved egyszer kimehetünk bóklászni,van egy két hely amit felderítettünk anno,meg sokat el is felejtettem,de azért vannak még bunkerek amire emlékszem.ősszel ki akarunk menni amikor a lombok lepotyognak, akkor jobban kutathatók a dolgok.

    Mr.Brightside

  • leibigabi

    csendes tag

    válasz D-peti #3506 üzenetére

    "Nincs tipped, hogy miért helyezték ide-oda, illetve az egyik hadosztályból a másikba az alakulatokat? Így talán könnyebb volt kivonni az egységet?"

    A kivonuláskor gondolom így tudták megoldani. Mikor megkezdték a Hadosztályok kivonását, bizonyos egységeket feloszlattak, kivonták vagy átdobták egy másik Hadosztály kötelékébe, majd már azzal a Hadosztállyal vonták ki. Pl. 89-ben mikor a Kiskunhalasi helyőrség egységei elvonultak, a laktanyájukba települt át a 73. javító zászlóalj. vagy: a 198 gárda önjáró tüzérezred Kecskemétről a már elvonult 6. gépesített lövészezred helyére diszlokált Táborfalvára...(és szerintem ezért is írták a Duna honlapján a 198. tüzérezredet Táborfalvára...vagy, Kecskemét előtt talán lehetett ott is.) Vagy tudtommal a 96. (Szombathelyi) lövészezredük is a kivonáskor először Debrecenbe ment egy kis időre...gondolom a 103. harckocsi kiképzőezred helyére, ami alakulatot az elsők között vonták ki.
    Egy lövész Hadosztály alapesetben 3 gépesített lövész ezredből, 1 harckocsi ezredből, 1 légvédelmi tüzérezredből, 1 önjáró tüzérezredből, 1 harckocsi/híradó/felderítő/műszaki/javító/orvos/gépkocsizó-szállító vagy logisztikai önálló zászlóaljból és 1 vegyvédelmi századból, 87 előtt 1 Harcászati Rakéta osztályból, 1 sorozatvető rakéta osztályból, 1 vegyes páncéltörő tüzérosztályból és 1 helikopter századból állt.
    Nálad, szerepel a listában a 78.,112.,5.,110. lövész ezredek. Néztem a Duna hadművelet honlapját ott pl. a (Pápai)78. lövészezred a 93. Hadosztály állományába ment ki Csehszlovákiába, de szerintem őket csak arra az időre osztották oda, mivel a 93-asoktól a 110. lövész ezred viszont Magyarországon maradt. 56-ban a 35. gépesített Hadosztály a bevonuláskor a 110. 111 és 112. lövészezredeket foglalta magába. (Ez a Hadosztály lett aztán 93.) A 110. (Kecskemét) és a 112-es (Szeged) megmaradtak, a 111-es "eltűnt". Helyette kaphatták a Kiskunmajsai 5. gépesített lövészezredet hiszen ott települtek még a Hadosztály harcászati rakétaosztálya is (87-ig) A 134. Harckocsi Ezred, ami bár nem a 93-as állományában ment Csehszlovákiába, de utána, a Kiskunhalasi diszlokációja miatt lehetett ez a 93. Hadosztály harckocsi ezrede, mivel itt települt még a Hadosztály önálló harckocsi és orvos zászlóalja és a páncéltörő tüzérosztálya is.
    A Hadosztály fentebb sorolt zászlóaljairól nem tudok, hogy keveredtek volna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák