Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speciali

    tag

    válasz stoneradamf #2928 üzenetére

    Előtte az osztrák határon voltam határőr. És az utolsó 6 hónapot itt töltöttük el. Azért volt undorító, mert a határőrségnél viszonylag nagy szabadságunk volt az őrsön, naponta jártuk az erdőt mezőt, jó időben lóháton, első osztályú kajánk volt (ma nem eszek olyan ételeket), szóval nem volt rossz sorunk.
    Itt meg be voltunk zárva egy nyomasztó, atom bázisra. Kaja pocsék, parancsnokunk debil, szolgálat beosztása is szopás volt a határőrséghez képest.

    De a leginkább az a nyomasztó környezet volt ott a legrosszabb. Ezt nem igazán lehet leírni, de hónapokig ott lenni egy ilyen helyen, nem szívderítő.
    Amikor mi oda kerültünk, még volt ott pár orosz katona, eléggé barátságtalanok voltak, tartottunk is tőlük.
    Pár éve visszamentem oda, hogy majd körül nézek. De nem engedtek be a biztonsági őrök.
    Ja, amúgy a bunker részébe mi nem mehettünk be, sőt, a parancsnokaink sem. Valami országos fejes nyithatta ki csak a vasajtót.
    Valami nagy titok volt még ott akkor is, mendemondák keringtek, hogy "maradt még ott valami", ami lehet hogy igaz is volt, ezért volt a nagy titkolózás.
    Szerintem ez is közrejátszott abban, hogy nem hasznosították idáig azt a területet.
    Amúgy ahol atomfegyvereket tárolnak, ott a talaj is szennyeződik. Szóval én nem csinálnék ott semmit, a következő pár száz évben...
    Érdekesség maradt ott jó sok minden, de már a mi időnkben megkezdődött a hely szétlopása, szóval nem sok minden maradt meg. Akkor még minden működőképes, és jó állapotú volt.
    Csak az az orosz stílus, ahogy ezek megoldották a dolgokat, mindent vasból, azt is lehetőleg rondán. :)
    Volt egy szabadtéri medence, ezt nyáron feltöltöttük, és fürödtünk benne, ez jó dolog volt. Igaz, az egész bázison nem volt víz miatta. :)
    Aztán a lefolyót nem tudtuk kihúzni, és bealgásodott, büdösödött a víz, ami után már nem fürödtünk benne. Hogy hogyan eresztették le később, azt nem tudom, mert leszereltünk. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák