Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stoneradamf

    csendes tag

    válasz Speciali #2929 üzenetére

    Nagyon köszi az infót, végre Valaki aki 2 mondatnál többet beszél róla.:)
    Így abszolut megértem a véleményed, de azért parancsnok nélkül jó világ lett volna nem?:)
    A lakó részt, és a bunker részt elválasztó drótkerités ill. betonfalon túlra besem tettétek a lábatokat? Vagy csak a bunkerekbe nem volt bejárásotok?
    De az sem semmi h pár orosz emberke is volt még akkor itt, talán ők felügyelték a bunker részt? A szétlopásról is hallottam, meg arról h a városkától távolabb lévő tárolóbunker évekig nyitva állt miután az oroszok távoztak, ez igaz lehet, vagy Te oda már nem jutottál? Ha mégis van ötleted, akkor azt miért hagyták nyitva a másikat meg hétlakat alatt? A erdőfelőli keritést, ill hátsó bejáratot is biztositottátok régen?
    És ha valaki bejutott vagy arra tévedt akkor mi volt az eljárás a "behatolóval" szemben, részetekről? Történt ilyen amúgy?

  • hadsz

    tag

    válasz Speciali #2929 üzenetére

    Üdv!

    Teljesen meg tudom érteni,hogy a HŐR-nél tapasztalt nagyobb lazaság,kaja,szolgálat stb.miatt sokkal szívesebben gondolsz vissza arra helyre mint Tótvázsonyra.A környezet -persze ez szubjektív - szerintem itt is nagyon szép.Mondom ezt úgy,hogy jártam azon a határvidéken több HŐR laktanyában.A bezártságot sehol nem viseli jól az ember.

    Az említett "mendemondáknak" ne higgy,mert nem maradt ott semmi olyan,amit annyira titkolni kellett volna.A tárolókból már jóval a kivonulás előtt elvitték az atomfejeket.

    Amúgy ahol atomfegyvereket tárolnak, ott a talaj is szennyeződik. Szóval én nem csinálnék ott semmit, a következő pár száz évben...

    Ezeket a fegyvereket nagyon precíz és szigorú normák szerint tárolták mindenhol.A talaj sokkal inkább szennyeződött mondjuk egy ÜZA vagy GK telephelyen,reptéren stb.Ott,ahol atomfegyvereket tároltak,tuti nem volt szennyezett a talaj és a környezet.Egyáltalán,mivel szennyeződött volna? Pusztán kíváncsiságból /mivel már előre biztos voltam az eredményben/ több tárolóban /nem csak Tótvázsonyban/ GM számlálót is használtunk,de az érték sehol nem volt számottevő.Sőt,állítom,ha az utcán,vagy bárhol mérünk,legalább olyan adatokat kapunk mint ezekben a bunkerekben.Tótvázsonyban konkrétan a leszorító kampókra is rámértünk,pedig annál kevés dolog volt közelebb a fejhez.Németországban például az egyik reptér atombomba tárolója,ma múzeumként működik...

    A legutóbbi látogatásunk alkalmával két,egykor ott szolgált sorkatona is eljött velünk,Ők teljesen másképp gondoltak vissza az ott eltöltött időre...

Új hozzászólás Aktív témák