Új hozzászólás Aktív témák

  • Manópapa

    csendes tag

    válasz Juríj #973 üzenetére

    Hát, pedig a (magyar) nép emlékezete, hogy is mondjam csak... legalábbis hagy némi kívánnivalót maga után..
    Nem volt még olyan régen a II.VH, hogy a "nép" elfelejtse amikor a náci csapatokat a szovjetek kiűzték az országból, amikor a sok ezer ember ezek után előtámolygott a pincékből a napra, majd szinte a semmiből, rekordidő alatt hidakat emeltek, gyárakat, üzemeket építettek, élhetővé tették az országot.
    Apáinkról, anyáinkról, és az ő apáikról, anyáikról beszélek.
    Amikor a szegénysorsú gyerekek esélyt kaptak a tanulásra, a Margit-szigetre végre ingyen bemehettek a szegények is, amikor a nyomorban élők és az ő gyerekeik először eljutottak a Balatonra...
    Persze tudom, hogy mindenki másképp emlékszik, de milyen fura, hogy ha elfogadtad a rendszer által nyújtott feltételeket, akkor viszonylag békés, nyugot körülmények között relatív létbiztonságban, és jó szociális körülmények között alapíthattál családot, nevelhettél gyermeket, és dolgozhattál.
    Néha elképedve hallgatom hogy mikkel ilyesztgetik a mai történelemcsinálók a mai fiatalságot. Érdekes hogy nálunk nem volt párttag, igaz nyíltan nem is háborogtunk a rendszer ellen (hogy egymás között az esti beszélgetéseken mi hangzott el, az más tészta), de tőlünk nem is vittek senkit semmilyen gulágra, Recskre.
    Ha nem kerested a bajt, akkor nem volt bajod.
    De a "nép" már erre is kezd másképp emlékezni, hála azoknak, akik az akkori állam pénzén külföldi ösztöndíjjal tanulhattak "nyugaton" ma pedig a papokkal karöltve nyomják "nem középiskolás fokon" a "tömegpszichózist"...

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

Új hozzászólás Aktív témák