Új hozzászólás Aktív témák

  • ócskás

    aktív tag

    válasz hadsz #496 üzenetére

    Valószínűleg köze lehetett.
    Amikor hozzám került ez a térkép, elkezdtem nézegetni azokat a területeket, ahol már jártam. Erősen meglepett, hogy Császár szerepel rajta ( h09 szelvényen Rkt. néven), majd rákerestem Óbarokra, és semmi! Viszont megakadt a szemem a Nagyegyháza alatti részen.Mindjárt elkezdtem örülni, hogy itt a lőszerraktár és milyen szépen be lett rajzolva...,van mellette Rkt.-felirat..., stb-stb...,"mégsemolyanszarezatérkép...",amikor belém hasított a felismerés: Ez nem az! Ez valami más! Nem hagyott nyugodni a dolog, másnap reggel, bent a munkahelyemen szinte köszönés nélkül a ( hetvenegynéhány éves és szellemileg teljesen friss!) takarítónéni orra alá dugtam a kinyomtatott térképszelvényt, majd rábökve a területre, nekiszegeztem a kérdést: "Éva néni, itt mi volt?". Jött is a válasz, szinte azonnal:" Ott? Hát oroszok!". Mindjárt elkezdtem faggatni. Elmondása szerint onnan jártak a lőszerraktárba, és ( valahogy így fogalmazott!: ) "be az erdőbe, de hogy mi a rossebnek,azt én nem tudom!" Azóta sem tudtam kiszedni belőle más infót, pedig élete nagy részét Nagyegyházán töltötte.

    http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

Új hozzászólás Aktív témák