Új hozzászólás Aktív témák

  • hadsz

    tag

    válasz Sommi #3653 üzenetére

    Szia!

    Orosz fórumokon illették már ezt a bázist Bakony,Ajka,Úrkút,Tótvázsony,sőt Veszprém névvel is.Nagyvázsonyra speciel nem emlékszem,de nincs kizárva ez sem.Nekik ez akkor leginkább a 16205-ös pf számú alakulat volt.Annak,hogy ma a felsoroltak közül éppen melyik,relatíve közelében levő településnek a nevét jegyezték/jegyezzük még hozzá,nincs különösebb jelentősége.Nem tudom,hogy annak idején hol volt Nagyvázsony,vagy Tótvázsony közigazgatási határa (megjegyzem,ma légvonalban Tótvázsonyhoz közelebb esik,még ha közigazgatásilag Nagyvázsonyhoz tartozik is),de ez nem is számít.A legtöbben talán a Tótvázsony névvel azonosítják.A Kis-Moszkva elnevezés pedig szerintem azért hülyeség,mert Magyarországon több tucat szovjet laktanyát hívtak/hívnak így.Csak Veszprém megyében több ilyenről tudok,többek között az általad is ismert Hajmáskérrel is ez a helyzet.A magyarok szinte minden környékükön levő laktanyát,bázist így hívtak.Az ott szolgálók,lakók nem hívták magukat Kis Moszkvának,ez biztos.Szóval nekem ez a bázis továbbra is Tótvázsony! :)

Új hozzászólás Aktív témák