Aktív témák

  • juger89

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy 2 szintes ház, a felső emelet egyik eldugott szobájában van egy TPLINK N600 Wireless Dual Band Gigabit Router (TL-WDR3600). Ebbe a routerbe van bekötve a net kábel. Az alsó szinten is szeretném elérni vezeték nélkül az internetet a rendes sávszélességen. Az alsó szinten már elég gyenge a sávszél, így az ott lévő TPLINK repeater is csak a lassú sávszélt tudja kiterjeszteni. Az 5GHz a sok fal miatt már le sem jut. Mivel tervbe van véve egy új Wifi-s tv vétele (valószínűleg ez is 5GHz-en venné a jelet), ezért arra gondoltam, hogy talán a legjobb megoldás az lenne, ha beszereznék még egy, a fentihez hasonló routert és vezetéken (UTP) levezetném az alsó szintre. Így az alsó szinten is a maximális sávszélességet tudnám elérni wifin (2.4 és 5 GHzen) keresztül. Ez így működne? Vagy tudtok jobb megoldást? A router támogatja a WDS funkciót, csak úgy gondolom, ha vezeték nélkül kötném össze a 2 routert, akkor megint ott lennék, hogy gyenge sávszél lenne csak elérhető az alsó routerhez csatlakozott klienseknek. Olvastam még kicsit erről a powerline cuccról, csak szerintem ott is sokat romlana a sávszél az UTP-hez képest. Gigabitről ne is beszéljünk.. Esetleg egy erősebb antenna a felső routernek, de sokat szerintem az se javítana, főleg az 5 GHz-es tartományban.

Aktív témák