Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Trash #218137 üzenetére

    Amire használnád, teljesen jó lesz az a rockrider. Deore/XT a közép/felső közép kategóriája a Shimanonak, maga a rendszer (kazetta, hajtás, váltók, váltókarok) majdnem annyiba kerül, mint amennyiért te biciklit nézel, ha nem többe. Persze, jobb az, de amiket ennyiért látsz, azok sokéves, leharcolt cuccok lesznek, ez-az cserés már rajtuk, és egyáltalán nem biztos, hogy jobban működnek, mint egy vadiúj microshift. Másrészt a rockrider 520 váltásrendszere városba tökéletesen elég, és ha nem mászol egyben többszáz métereket 5-10+ %-os emelkedőkön, akkor nincs is szükséged ennél drágábbra. Ahol még kell a masszív, erős, pontos váltó, az a terepezés, a technikás, meredek, köves-sziklás emelkedőkkel, de neked ez sem szempont, ha jól értem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • chubby2o6

    senior tag

    válasz Trash #220730 üzenetére

    Ha csak néhány km-t tekersz aszfalton, arra így is jó. Ha idővel komolyabban is akarod használni, akkor a vázon kívül kb. mindent.
    Altus, Acera, Tourney, ezek mind belépőszintű cuccok, ami természetesen nem feltétlenül használhatatlant jelent, de általában Deore alá nem érdemes menni.
    Ha többnyire aszfalton mész, akkor a Suntour teló sem igazán kell, többet vesz el a súlya miatt, mint amit rugózásban hozzátesz.
    Én azt mondanám, kezdésként ne csinálj vele semmit, csak használd, aztán úgyis kiderül, hol kell belenyúlni. Ha csak keveset mész, nem érdemes vagyonokat rákölteni ( egy hajtás-váltás-villa-kerékszett csere kb. a bringa ára mégegyszer ).

  • Gaben92

    őstag

    válasz Trash #220730 üzenetére

    Azt ami először megadja magát. Tourney/Altus/Acera az a Shimano range alja de városban, aszfalton azok se fognak darabokra hullani. Páran itt úgy definiálják a könnyű terepet mint más a nehezet szóval ezt nehéz megfogni de egy tényleg lightosabb terepen ennek se lesz baja.

    Igazából ha fejleszteni akarsz akkor azt (szerintem) teljes groupset cserével lehet megoldani. legköltséghatékonyabb amire már érdemes váltani az kb így néz ki:

    Nyilván valakinek össze kell még raknia a cuccot, zsírt kell venni, talán 1-2 spacer, stv és ha nincsenek szerszámaid amikkel mondjuk meg lehet húzni a kazetta lockringjét, BB-t, stb. akkor arra még szintén el lehet költeni egy egész értelmes összeget (bár egy 10-es szettet talán fullba lehet szerelni egy 30€-s Lidl Crivit készlettel is) de kb ezzel érdemes számolni.

    A 10-es és a 11-es szet eléggé kompatibilis egymással, szóval innen már csak picit több lóvéból megvan a 11-es szett is (kell egy M5100 kazetta, másfajta lánc és és egy 11 sebességes váltókar), de 300€ alatt megvan az is.

    Villa cserére megint csak el lehet verni (belépő levegős teló) egy olyan 120-150€-t kb de igazándiból akárcsak a fent linkeltek, aszfaltra felesleges.

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • válasz Trash #286415 üzenetére

    Szia!

    Cube Nature, Merida Crossway, Canyon Pathlite. Ezeken érdemes leindulni. Használtan 300 ezerért már benne kellene legyen a hidraulikus fék, az jó dolog. Illetve a váltás is már Deore / XT szint. EZT a listát érdemes átnyálazni, hátha találsz olyat, ami tetszik. Aztán, ha belinkeled ide, megnézzük.

    Piftuka: bocs, ha nyers voltam, én már csak ilyen vagyok :) Neuzer számomra sosem volt márka, éppen a tesco-gazdaságos hulladékoknál egy fokkal jobb. Az irányt mindenesetre szerintem megkaptad, aztán a feltételeidnek megfelelően már neked kell keresned.

    Azért volt megfelelőbb választás az a két kerékpár, mert te néztél városi / aszfalt használatra aztán mindent. Önmagában a kinézett MTB-k nem rosszak, csak a felhasználáshoz nem passzolnak.

    jjeahh: ha a Cannondale azt mondja, hogy márpedig ez modernebb, akkor így van, és kész :D

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Új hozzászólás Aktív témák