Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emiki6 #125661 üzenetére

    Mindenkinek mások a céljai, és ez egy nagyon fontos dolog, hogy az ember meghatározza a céljait, úgy már könnyebb azért valamerre elindulni.

    Miért ne lehetne cél egy jobb fizikum? Sokan nem merik bevallani, de valójában a legtöbb átlag sportoló jól kinéző fizikumot is szeretne, az egészség és edzettség mellett. A különböző bringás csoportokban is rengeteget olvasok olyanról, hogy izmot akarnak felszedni, jobban kinézni stb. Erre mondjuk a kerékpár csak korlátozottan alkalmas.
    Egyébként egy jól kinéző fizikum általában együtt jár az erővel, teljesítménnyel. Ez egy elég rossz beidegződés, hogy aki "gyúr" az csak fel van fújva, és nem is erős stb. Ezt azok az emberek kezdték el terjeszteni akik irigyelték mástól a jó fizikumot. Rengeteg a hiú kerékpáros is, férfiak egymás lábáról küldözgetik a képeket, de a felső test meg az a bizonyos telefosott búvárruha.

    Persze sok bohóc gyúrós is van ez kétségtelen, de ez azért látszik a fizikumon, mert tiszta víz az egész. Valami fos szteroidtól és szar kajálástól.
    De aki úgy vastagabb az átlagnál, hogy mellette definiált, eres, az azért más kategória, és ezek az emberek elég erősek is.
    Saját magam példáját tudom idehozni, csúcs formámba 88kg voltam 178cm mellett, hasam nem volt, nem durván szárazon, de azért látszottak a kockák, a bicepszemen akkora volt az ér mint az ujjam.
    140kg-al tudtam guggolni és fekve nyomni, 330kg-al lábtolózni, 60kg-al bicepszezni, és 20kg-os tárcsa volt a derekamra kötve, amivel a húzódzkodásokat csináltam. Azóta sem éreztem magam olyan jól a bőrömben. Ehhez szteroid sem kellett, 6 év súlyzós edzés eredménye, heti 4-5 edzés. 58-60kg testsúlyról indultam, és kb 35-40kg-al tudtam fekve nyomni kezdőként.
    Sajnos ezt a formát nem tudtam tartani, mert közben sérüléseket is szenvedtem, sokszor abba kellett hagynom, pár éve próbálom magam összeszedni, de sajnos a közelébe sem vagyok, de a célom persze az, hogy sikerüljön. Csak már nehéz rá ennyi időt fordítanom mint anno. És nem tagadom, nekem baromira hiányzik a régi fizikumom, én jobban éreztem magam a bőrömben izmosan. Szerintem semmi baj nincs egy ilyen céllal, persze normális kereteken belül. Mert ismerek nem egy olyan embert, akik sima hobbi sportolók és 120-130kg súlyúak, izmosan. Ez már nyilván csak úgy nem megy, hogy edzek sokat, meg eszem sokat, hanem benyomnak egy halom gyógyszert, aminek aztán semmi értelme, nem normális dolog. Bár hozzáteszem, elég sok cross fit-es is tele van cuccal.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emiki6 #125661 üzenetére

    Mondjuk manapság már sajnos nagyon elkokszosodott a body sport a hobbi sportolók körében is. Egy viszonylag nagy edzőterembe járok, sok ember megfordul itt, mindenféle korosztályból. Elnézve a srácokat, iszonyat mód türelmetlenek, azonnal kell minden. Visszagondolva a saját régi, naturál eredményeimre, ma ezt cuccal csinálják meg 90%-ban, vannak akik még cuccal se érik el, csak közelítik. Mert most januárban lejön pl egy maugli, és neki erre kurv@ra nincs 6 éve, már most nyáron jól akar kinézni, aztán jönnek az injekciók.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák