Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AAntii

    őstag

    válasz _DiEGO_ #2027 üzenetére

    Nem volt lehúzva a net, csak míg a teszt futott, nem ültem a gép előtt, így akár az is megeshetett, hogy a net kihasználtsága minimális volt. Már csak ötletelgetek, mivel a tünetekből levezethető ésszerű megoldási javaslatom már nincs.

    A szerviz egy csuda jó dolog, akkor ha az ember ismeri a szervízest és tudja, hogy egy megbízható, nagy szakértelemmel rendelkező emberről van szó. Sajnos én helyben ilyet nem ismerek. Emellett még az sem elhanyagolható, hogy a szervízes nem fog három órán keresztül ülni a gép előtt és játszani, így esély se sok lesz arra, hogy a hibajelenség egyáltalán felbukkan, mivel tesztprogramban, benchmarkprogramban nekem sem produkált semmit, full-full terhelésen sem. Tehát ha csak ezekkel a szintetikus tesztekkel nézi meg, akkor kiadtam 5-10 ezer forintot a semmire, amit költhetnék az esetleges hiba tényleges elhárítására is.

    Az egyik ismerősöm most ment el nemrég az egyik ph-shoz videokártyát vásárolni. A kártyáról a szervíz igazolást adott ki, hogy rendben működik, miközben a próba során otthon több különböző hardverkörnyzetben még bekapcsolni sem volt hajlandó, képet nem adott. Személyes tapasztalatom annyi, hogy egy sima púpos kondi miatt egy akármilyen szuper lapot is kukára (szelektív hulladékgyűjtőre) ítélnek, mivel könnyebb vetetni a kuncsafttal egy újat, mint forrasztani és lehet még több haszon is van az új vételen.

    NEM MINDEN szervízre vonatkozik ez természetesen, de én azt gondolom, hogy egyre inkább egy ilyen irányba mozdultunk el. Szóval hamarabb küldöm el az ország másik végébe tesztelni a gépet az ismerősömhöz, minthogy itt bevigyem szervizbe, hogyha az új telepítéssel sem oldódik meg a dolog, lehet ez is lesz a vége :(

    Hogyha valaki tud Kecskeméten vagy a közvetlen környéken megbízható, hozzáértő embert, hozzá szívesen elviszem és nem sajnálom az általa elkért díjat sem, mivel a saját szabadidőm megmentése is ér annyit, amennyibe kerülne. Szóval ha tudtok ilyet, akkor szóljatok legyetek szívesek!

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Új hozzászólás Aktív témák