Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    Üdv!

    Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mi a legegyszerűbb megoldás arra, hogy egy weblapon belül pozicionáljak?
    Próbáltam a #-es hivatkozást linkből, amikor a div ID-jére mutattam vele, de az a probléma, hogy ehhez rá kell kattintani mindig a linkre, és újratöltéskor elveszik a pozíció...

    Nekem olyan megoldás kellene, hogy egészen addig egy adott div-re pozicionáljon az oldal, amíg az adott div-en belül ezt a pozicionálást a felhasználó nem szünteti meg. Újratöltésnél is maradjon ott az oldal. (Valamiféle "szuperglobális változó-szerű" megoldás kellene, de sajnos nem értek a témához, szóval csak találgatok, mi lenne jó...)

    Láttam olyat, hogy cookie-ba elmenti a scrollbar pozícióját az oldal, és hogy ezt valahogy én is be tudom állítani, de egyelőre eredménytelen volt a próbálkozásom.

    Köszönöm a segítséget előre is! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz martonx #2854 üzenetére

    Úgyérted, azt mentesem bele például, hogy "index.php?menu=akarmi&div=ararmi"?

    Azt hogy oldom meg, hogy az adott divre ugorjon? Azt értem, hogy megnézem a cookie tartalmát, de hogy ugratom oda?

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Köszi, hogy segítetek!

    Nekem fontos lenne, hogy mobil eszközön (pl. Opera Mini-vel) is működjön ez a funkció. Nem tudom, a jQuery-t mennyire díjazzák ezek a programok, de az ilyen izgő-mozgó felületeket általában nem szeretik...

    Utóbbi megoldás egyszerűbbnek tűnik. Egyelőre nem mélyedtem bele, de pár szóban mondjátok el nekem, hogy is működik ez a "window.location.replace("http://stackoverflow.com");" Hova kell tenni a weblapon belül? <style> </style> tagok közé?
    Én arra tippelek, hogy egy cookie-ban elmentem a div nevét, és ha az oldal betöltésekor a cookie létezik, akkor kiadom ezt : window.location.replace("index.php?menu1&div=valamilyendiv");.

    Valami hasonló kellene?

    Nekem tényleg elég a legegyszerűbb, szóval ha cookie-val lehet navigálni, az tökéletes!

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Nekem ez idegen pálya, szóval a 10 másodperc erős túlzás. :) Ez a jQuery vagy javascript téma nekem egyelőre magas...

    Böngésztem a témában, és ismét lett egy el képzelésem, csak éppen nem működik.

    A <head>-be, ezen belül a <style>-ba szeretnék írni egy olyan függvényt, ami megkap egy értéket, esetemben egy cookie tartalmát, ami egy div-nek az ID-je. És ezzel az ID-vel pozicionálnék az oldalon belül. Persze kérdés, hogy ezt a függvény meg tudom-e hívni php alól is, vagy meg kell szakítanom a kódot, és html-ként fog csak működni? Mert ugye az lenne a lényeg, hogy ne kelljen a felhasználónak megnyomnia semmit csak amiatt, hogy pozicionálja az oldalt.

    Ilyesmire gondoltam:
    <script>
    function divhez(div_id)
    {
    window.location.replace(div_id)
    }
    </script>

    És így szeretném meghívni (mondjuk cookie-val), ha működik php alól is:
    if(isset($_COOKIE['divhez'])){
    $divhez = $_COOKIE['divhez'];
    window.location.replace($divhez);
    }

    Vélhetően így nem jó, mert azt magyarázza, hogy nincs ilyen függvény.

    ---

    Most sikerült egy köztes megoldást alkalmaznom. Az oldal újratöltésekor a címet ebben a formában adom meg:
    header("Location: index.php?menu=akarmi#erre_a_divre_menj")
    Biztos, hogy ennél van elegánsabb megoldás, de ez talán működik a leggagyibb mobilos böngészőkkel is.

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz GG888 #2862 üzenetére

    Biztosan vannak olyan dolgok is, amikhez Te nem értesz.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Amiket mondtatok, az nektek nyilván egyszerű, de nekem valahogy nem az. Talán azért, mert nem vagyok otthon a témában? Igen, valószínűleg azért.

    Nekem egy tök alap, legegyszerűbb, buta megoldás kell, és lehet, hogy nektek ez a jQuery meg a mittudoménmicsoda' az egyszerűek közé tartozik, én azt se tudom, eszik-e, vagy isszák. Ez nem úgy megy, hogy "utánaolvasok", ennél szerintem bővebb a téma.

    Ettől függetlenül köszönöm a segítséget! :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz martonx #2868 üzenetére

    Nem, de egy egészen kicsivel több tapasztalatotok van benne, mint nekem.

    No, de ne offoljuk a topicot ezzel.

    Ahogy írtam, találtam egy megoldást, amikor az újratöltésnél #-el hivatkozok a divre, és akkor oda ugrik. Amúgy is újratöltést használok mindig, mert AJAX téren sem acélos a tudásom (és mert a mobilkészülékek nem szeretik az AJAX-ot). Megoldásnak ez is tökéletes, mert a célomat elértem vele, viszont szerintem nem túl elegáns, de egyelőre megteszi. Ha jobban beleástam magam a témába, majd átírom a kódot. :R

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák