Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _heisenberg_

    friss újonc

    válasz #41635072 #23866 üzenetére

    Ez pl egy nagyon jó mintaterv https://github.com/ossu/computer-science

    Szerintem aki magától nem tudja megtanulni, hosszátávon úgyse fog ezen a területen maradni, mivel olyan gyorsan változik minden, hogy muszáj magadat képezni.

    Ha van valamilyen mérnöki/reálszakos diplomád vagy affinitásod van akkor szerintem csak akarat kérdése és a bootcamp csak pénzkidobás.

    [ Szerkesztve ]

  • _heisenberg_

    friss újonc

    válasz CyberPunk666 #23875 üzenetére

    Egyetértek veled abszolút, azért írtam, hogy nem mindegy, hogy milyen az adott ember "eredeti" szakmája.

    Főleg arra gondoltam, hogy ha alapból mérnök valaki akármilyen területen, a soft skillek, csapatmunka, a rendszerszemlélet..stb már adott.

    A környezetemben egész sokan vannak, akik random mérnök bsc, msc után mentek el egyből vagy 1-2 év munka után programozni. Nekik nagyon nem érte meg a bootcamp, mivel sikerült kvázi nulla tudással, hobbi projektekkel bekerülni az első munkahelyre. Mérnöki feladatok nagy részéhez már elég jó, ha tudsz kódolni és onnan már csak egy lépcső a full fejlesztői pálya.
    Igazából volt olyan hely, ahol szívesebben vettek fel valakit energetikai mérnök diplomával, mint egy teljesen más területről jövő bootcampest. Azt volt az érv, hogy a mérnöki szemléletet, probléma megoldást, terhelhetőséget nem tudsz valakinek megtanítani 4 hónap alatt. Minden mást meg sokkal gyorsabban fog megtanulni.
    Lehet vitatkozni mennyi értelmes végigszopni egy egyetemet, de arra pont jó, hogy elfogják hinni rólad, hogy képes vagy nagyon gyorsan új dolgokat megtanulni/alkalmazkodni...stb.

    Az állásgarancia persze egy jó dolog, de az már csak pénz kérdés, hogy kinek mennyi ideje/türelme van keresgélni.

Új hozzászólás Aktív témák