Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz CyberPunk666 #23875 üzenetére

    Annyiban igazat adok neki, hogy a self-learn-re aki képes az valószínüleg jól feltalálja majd magát a szakmában.
    de ahogy te is írtad a csapatban dolgozást, soft skilleket ott nem tanulja meg (ami legalább annyira, ha nem sokkal fontosabb) valamint nem mindenkinek való a self-learn, s attól még lehet jó szakember itn belül is.

    s pont az előző hsz-ed is ide kapcsolódik: self-learn esetén könnyen kerül ki olyan szakember akinek nincsenek jó alapjai, nem látja át az egészet, nincs meg a szemlélete, csak egy adott toolon belül egy viszonylag tájékozott önjáró biorobot lett. Az ilyennek nyilván nagyobb kihívás lesz követni a piacot a következő években mire összeáll neki az egész…

    na nem mintha egy bootcamppan sok alapot oktatnának, de valamennyivel csak többet…

  • _heisenberg_

    friss újonc

    válasz CyberPunk666 #23875 üzenetére

    Egyetértek veled abszolút, azért írtam, hogy nem mindegy, hogy milyen az adott ember "eredeti" szakmája.

    Főleg arra gondoltam, hogy ha alapból mérnök valaki akármilyen területen, a soft skillek, csapatmunka, a rendszerszemlélet..stb már adott.

    A környezetemben egész sokan vannak, akik random mérnök bsc, msc után mentek el egyből vagy 1-2 év munka után programozni. Nekik nagyon nem érte meg a bootcamp, mivel sikerült kvázi nulla tudással, hobbi projektekkel bekerülni az első munkahelyre. Mérnöki feladatok nagy részéhez már elég jó, ha tudsz kódolni és onnan már csak egy lépcső a full fejlesztői pálya.
    Igazából volt olyan hely, ahol szívesebben vettek fel valakit energetikai mérnök diplomával, mint egy teljesen más területről jövő bootcampest. Azt volt az érv, hogy a mérnöki szemléletet, probléma megoldást, terhelhetőséget nem tudsz valakinek megtanítani 4 hónap alatt. Minden mást meg sokkal gyorsabban fog megtanulni.
    Lehet vitatkozni mennyi értelmes végigszopni egy egyetemet, de arra pont jó, hogy elfogják hinni rólad, hogy képes vagy nagyon gyorsan új dolgokat megtanulni/alkalmazkodni...stb.

    Az állásgarancia persze egy jó dolog, de az már csak pénz kérdés, hogy kinek mennyi ideje/türelme van keresgélni.

Új hozzászólás Aktív témák