Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #904 üzenetére

    Ami nekem sajnos egyetlen review-ből sem derült ki, hogy most akkor érdemes-e a HD4000-es IGP-t keresni, vagy sem, mert a HD2500-at eléggé rondán megkurtították. A grafikai teljesítmény nem számít, az nem üti meg nálam a mércét, csak az egyéb felhasználások. Z77 lapot tervezek, virtu-val, és később valamilyen Radeon HD7800 szintű VGA-val. Egyik cikk se tért ki olyasmikre, hogy végülis hasznosítható lesz-e az IGP ereje, és ha igen, mire, mennyire és hogyan. Mert eddig nekem az jött le, hogy elég hanyagolható ez az egész IGP móka, directcompute ide vagy oda.... Mert amúgy ha működne, és lehetne mire használni, jó kis lowpower móka lehetne, esetleg a GPU-nak is segíthetne mondjuk fizikát számolni. De arra, hogy a következő x évben a gép üzemidejének 99,5%-át powergated állapotban töltse a +10EU, felesleges rá költeni, pl. csak ezért 3570K-t venni.

    (#911) Abu85: Kamatoztatnám én GPGPU-nak a leendő IGP-m, de mégis miben és mihez lehet kamatoztatni? Az 5800-as radeonom is tud elvileg GPGPU-ként működni, és mégse nagyon tudtam ezzel mit kezdeni egy jópofa raytracing demót leszámítva...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák