Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r4z

    nagyúr

    válasz kali #32046 üzenetére

    Én meg itt szerénykedek egy B&W párral :B Bár mondjuk egy 16m2-es szobába ez is simán elég :D

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

  • őstag

    válasz kali #32046 üzenetére

    A hang(kép)nek van még néhány olyan tulajdonsága amit sem villamos sem akusztikai paraméterekkel nem leírható. Ezért van, hogy rosszabb adatokkal rendelkező cucc jobban szólhat, és fordítva. Nem jó példa, de egy cső zajos 1%-os a torzítása, rossz a mély átvitele, mégis nagyobb jelenlétérzetet tud varázsolni mint egy tranzisztoros. Miért, mert olyan közepe, és magasai vannak, amilyen egy tranzisztorosnak megfizethetetlen áron van. És ha árról beszélünk ugyanebben a milliós nagyságrendben árult csövesek B200 kimenő v. a kézzel gyártott csodák hangja messze meghaladja bizonyos zenéken, bármilyen tranyós v. digitális erősítő hangját. Japánban kultusza van enne.

    Korpicsek

    Nagyon jó hangja van a Nexusnak. Az gond, hogy akik fikázzák gagyi fülessel teszik, és ilyenkor nagyítóval hozza ki a hibákat. A múltkor kipróbáltam vele egy 60k-s Marly-t. Gyönyörű gömbölyű mélyek, nagy hangfalakat idéző. Nagyon sima nyugodt hang volt. Próbáltam volna egy hasonló árú kicsi mégis nagyon nehéz AKG-t. (Jó ha van súlya, mert nem spórolták ki belőle mágnest) de meg sem nyikkant. Később esett le hogy esetleg 600 ohm-os volt. :D A lényeg, hogy nagyon jól szól, de csak jó cuccal. Most nagyon gondolkodom füles v. fejes, mert érdemes ennél beruházni. Most kapcsolok van egy ie8-am azzal még nem is próbáltam. Ha megtalálom. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák