Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz David75 #3076 üzenetére

    Persze, azt, hogy kinek mi a jobb, azt nem lehet objektíven meghatározni, nem is akartam.

    De abban 100%-ig biztos vagyok, hogy ha egy kutatás azt vizsgálná, hogy melyik felületen jutsz el gyorsabban a kívánt alkalmazásba, mondjuk jó sok közül, és két, a saját rendszerét jól ismerő embert versenyeztetnénk, akkor az iOS lemosná a WP7-et. És azért ez nem is olyan értelmetlen feladat...

    "sok a fényes,lakkos felület. Élettelen, semmi sem mozog semmi nem él"

    Látod, pont erről beszélek. Te egy olyan dolognak tulajdonítasz jelentőséget, amit más ösztönösen átugrik, és ez egy alapvetően eltérő felhasználási szokás. A homescreen szerintem olyan, mint egy távkapcsoló. Egy eszköz. Lehet úgy gyártani távirányítót, hogy arra öröm legyen ránézni, meg lehet úgy, hogy rá se kell nézned, egyből tudod, hova kell nyomnod, hogy elkapcsolj.

    Az egyszínűség, a csempék változó helye semmiképp nem könnyíti meg a navigációt, és az se, hogy kevesebb van belőlük, mint ikonokból. Ezt szerintem erre szakosodott szakértők vitán felül megállapítanák.

    Az viszont, hogy kinek mi tetszik, már valóban szubjektív, viszont azt akartam kiemelni, hogy az ikonrács nem véletlenül nem változik. Van mögötte egy elég durván felhasználóbarát koncepció, amit nem biztos, hogy érdemes megbontani.

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák