Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz vadászcsiga #29120 üzenetére

    Elolvastam. Gondoltam írok egy helyreigazító commentet, de inkább hagyom a pics*ba. :P

    Első körben a szokásos iTunes szapulásnál kezdtem furán nézni. Nem tudom megérteni, hogy az emberek számára mi a búbánat nem világos egy ilyen rémesen egyszerű softwaren.

    Utána jött a contact mizéria, az app-ek minősége.
    Itt pedig végképp felröhögtem: "A Beállítások menü többi része is megszokást igényel. Leginkább ezt is az átláthatatlanság, és a logikátlan strukturálatlanság jellemzi. "

    Nyilván ha valaki megszokott x dolgot, utána így áll az y-hoz, de könyörgöm.

    A billentyűzet cserélgetés, ha 3x nem került elő akkor egyszer sem. Mégis minek? Vagy az emberek a laptopokban is cserélgetik a gombokat? Én használok HU és US layoutot asztali gépen is és jónapot. Mi a francnak smiley shortcut meg ki tudja még mi a bánat. Ha pedig annyira variálni akar, akkor jailbreak és jónapot.

    Azért legyen itt "A lista!":
    - mindenképpen használni kell az iTunes szoftvert - Naés?
    - első használat előtt (újratelepítés után) aktiválni kell a készüléket - Naés?
    - egyedi csengő- és jelzőhangot körülményes beállítani - Valóban az. Én kb 1-2 évente cserélek csengőhangot.
    - nem változtatható meg minden eseménynek a jelzése (hang és rezgés) - Aminek kell, annak lehet.
    - az audio/video hangerő nem állítható menüből, kizárólag az aktuális lejátszóból - Fizikai volume button már ciki?
    - nincs FM-rádió - Tény.
    - nincs egyszerű fájl másolgatás - Minek? JB után egyébként van.
    - nincs egyszerű fájlküldés (Bluetooth, WiFi Direct, NFC, IrDA.) - JB után van.
    - nincs alapvető hálózatkezelés (LAN) - Mivan? :DDD
    - alapvető programok funkciói, testre szabhatósága nevetséges - Mit kell rajtuk testre szabni? :F
    - nem szabható testre kellőképpen a billentyűzet - Ezt már kifejtettem.
    - nem cserélhető a billentyűzet - Ugyan az mint az előző. Miért van kétszer a listán?
    - nem szabható testre megfelelően a launcher (kötött ikon pozíciók, widgetek hiánya, stb.) - Nagy szükség van rá. :U Egyébként JB.
    - nem cserélhető a launcher - Ismét duplázott lista. JB.
    - nem szabható testre a lockscreen (gyorsindítás parancsikonok, kinézet, működés, biztonság) - JB.
    - nem cserélhető a lockscreen (csak a kép) - Minek? JB.
    - nem választhatók az eseményekhez alapértelmezett programok - Ez tény, bár nem éreztem sosem nagy szükségét.
    - nincs SMS kézbesítési jelentés - Van.
    - nem szabható testre a hívásátirányítás (átirányítod mindet vagy sem, nincs szűrési lehetőség) - Sosem foglalkoztam vele. Nekem a Do Not Disturb és az iBlacklist páros bőven elegendő ilyesmire.
    - nincs szabványos videó hívás - Mert annyian használják. :U Facetime, Skype nem elég?
    - nem szabható testre a tárcsázó (működés, kinézet, stb.) - Minek?
    - nem cserélhető a tárcsázó - Minek?
    - tárcsázóban nincs prediktív gyorskeresés, mindenképpen át kell menni a kontakt listába - Spotlight a barátod.
    - nem változtatható meg a rendszer betűtípus - Minek? Egyébként JB.
    - LED segédfény nem működik fókuszáláskor, sötétben így nincs fotózás - Camera+
    - nincsenek gyors-hivatkozások a WiFi, BT, GPS és adatforgalom gyors ki-bekapcsolásához - JB
    - a helymeghatározáshoz mindenképpen szükséges a GPS bekapcsolása (pl. időjárás előrejelzéshez) - Nem igaz.
    - AppStore kezelése nehézkesebb - Nekem nem.
    - letölthető alkalmazások mérete hatalmas - Sosem zavart. Lehet benne valami.
    - párhuzamos alkalmazások iOS-en funkciószegényebbek - Amit kell azt tudják.
    - a legtöbb normális alkalmazás fizetős - Hű! Az a havi 5€ nagy kaland.
    - az ingyenes alkalmazásokban található reklámok rettentő zavaróak - Már amelyik. Nem az aljából kell vásárolni.
    - Facebookban és Messengerben nem törölhetők az üzenetek (csak archivál) - Sosem éreztem gondnak, de tény.
    - a böngészők nehezen jegyzik meg a jelszavakat, nem őrzik meg a sütiket (pl. PH! lapcsalád) - Marhaság.
    - nincs flash (sok bank weboldalán a belépés flash-alapú) - Hála az égnek!
    - nincs automatikus szövegtördelés és helykitöltés egyik böngészőben sem - Minek?
    - nincs lehetőség külső forrásból alkalmazást telepíteni - JB. Cydia. Másolt .deb.
    - nem menthető le a teljes rendszer image-e, valamint nem állítható vissza bármelyik korábbi állapot - Marhaság.
    - a rendszer fájlrendszere teljesen izolált a külső forrásoktól, nincs átjárhatóság semmilyen szinten - Minek? Egyébként JB.

    Szóval. Ehh... ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák