Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • garga01

    senior tag

    válasz attilav2 #1062 üzenetére

    Megoldható lenne, de szerintem ebbe nem nagyon fektetne egyik szolgáltató sem, csak a teljes cserébe. Mert ez megint csak "foltozás" lenne, meg a legdrágább az ügyfélnél lévő végponti munka.
    Az exUPC, most Vodának van ilyesmi amit írsz a a 29-es körzetben RRoG technológiával.
    Ez hasonló elgondolás, mint a Digi FFTH megoldása, csak gondolom itt hiába raknának le egy db kábelmodemet a padlásra, akkor azon a sávszélen osztozna mindenki. Optikán másképp megy, gondolom ott egy lépcsőháznak nagyobb sávszélt adtak/adnak a saját elosztó ONT-nek.

    Szerk.: Egyébként a Youtubeon láttam olyan videót, hogy Németországban behúzzák az optikát egy ház aljába és ott van egy kisebb DSLAM, az előfizetőkhöz meg VDSL-en megy tovább. Gondolom ott a bontás miatt, meg drága v túl macerás lenne az előfizetőkhöz behúzni az optikát. Persze VDSL-en a sebesség is kevesebb.

    [ Szerkesztve ]

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • garga01

    senior tag

    válasz attilav2 #1065 üzenetére

    Az a baj, minden ilyen foltozás, főleg efi oldalon drága, nem menne bele a Telekom, meg egyik szolgáltató sem. Majd ha az egészet cserélik, akkor.
    Ezzel a kártyás megoldással meg az a baj, kell neki a hely, társasház folyosón nem olyan triviális a telepítés szerintem (tűzvédelmi okok miatt), plusz ez akkor vagy a lépcsőház közös órájáról fogyasztana (de akkor meg XY jogoson panaszkodna, h ő nem fizeti más modemjének áramfogyasztását), vagy akkor külön óra kellene neki, annak megint elég jó díja van új mérési pontot kiépíteni. (Mert a társasházban bár az óra előtti közös vezeték a ház tulajdona, de a mérő már a elosztóé, plusz ő építhet ki mérési pontot is.). Nem olyan olcsó ez, mint amilyennek tűnik. A Telekomot nem érdekli ennyire a koaxos dolog... Előbb kéne amúgy is a még az xDSL-es településeket "rendbe rakni".

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • garga01

    senior tag

    válasz attilav2 #1071 üzenetére

    Ehh elgépeltem, köszi a javítást.
    Ez mondjuk már járhatóbb útnak tűnik. Habár itt is van akkor +1 eszköz, amit üzemeltetnie kell a szolgáltatónak.
    Ez a másik szolgáltató hálóján adni meg megegyezés kérdése. De amilyen szelek fújnak, nem hinném hogy a T és a Digi oda v vissza ilyet csinálna. Persze ha lenne ilyen, az még nagyobb versenypiacot teremtene, végső soron jó lenne az ügyfeleknek.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Új hozzászólás Aktív témák