Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz demmer123 #703 üzenetére

    Aki kicsit türelmes, az fog tudni itthon is venni értelmes áron.
    Nevet nem akarok mondani melyik nagyker, legyen elég annyi, hogy itt a legolcsóbb az országban az összes proci ezek az árak vannak megjelölve, 11.05-i érkezéssel:

    Intel Core i5-8600K 3.6 GHz BOX 60.883 HUF
    Intel Core i7-8700K 3.70 GHz BOX 87.494 HUF

    Ezek nettó árak. De a nagyobb probléma inkább az, hogy lapok sem nagyon vannak még.
    MSI van többnyire pár darab, illetve ASUS, de utóbbit hanyagolnám az elszállt árazásuk végett.
    Én személy szerint meg tudnám venni a fenti árakon saját részre, és ennyiért nem is gondolkodnék, ha lenne hozzá értelmes alaplap. Mondjuk ez is relatív, nekem évek óta Asrock lapjaim vannak, és következő is ez lenne, de itthon nem láttam még sehol Z370-es K6 Gaminget mondjuk. Kivétel ez alól az alza.hu de őket inkább hanyagolnám.
    Szóval picit ki kell várni, úgy is karácsony stb, nem hajt a tatár.
    Vannak persze akik nem férnek a bőrükbe azok menjenek és vegyék meg drágán, aztán majd pislogás lesz, hogy 1-2-3 hónapon belül akár 10-15k-t is buknak.

    Itt van példának egy idióta haverom. Relatív jó gépe volt, 6700k (húzva nem volt ami már alapból eretnekség) z170 k4 gaming, 16gb ram, és asszem egy 8gb 580 ati (bár utóbbiba nem vagyok biztos)
    Nem nagyon játszik ő se csak CSGO-t meg PUBG-t ebből is a PUBG a problémás a szar optimalizációja miatt. Mondtam neki, hogy vegyen egy 1070-et azt hello.
    De neeeem, az úgy nem menő, inkább eladta a gépét, és most vett az alzáról 8700k-t, 142K-ért ( :W ) meg Z370 extreme4-et 54-ért meg 16gb lpx3000-t 55-ért :D
    Plusz megfejelte azzal, hogy vett egy Acer predatort (ips gsync 27") 250-ért, meg egy 1080Ti-t 275-ért úgy hogy még hitelt is vett fel....

    Komolyan mondom sok a hülye. Mondjuk ő tudja, nem keres szarul, de akkor is elég nagy faszság az, hogy ész nélkül szórja a pénzt a semmire. Azt se tudtam megértetni vele, hogy ne vegye meg a TI-t ennyiért vegyen simát és tuninggal is megy annyit mint a TI.
    De ez is egy módja, hogy dobjunk ki kb 200.000-t feleslegesen az ablakon.
    Mert ugye a vga csere indokolt volt, noha még nem is erre, de komplett gép csere nem, főleg ha majd szembesül vele, hogy ha levesszük a vga cseréből adódó fps növekedést, clock-to-clock kb ugyan ott lesz mint a 6700-al :D

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák