Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B4ndiBuild3r

    tag

    Sziasztok!

    Mekkora teljesítménynövekedés vehető észre az alábbi fejlesztéssel?

    Jelenlegi PC:

    Motherboard: ASUS TUF SABERTOOTH P67 REV 3.0
    CPU: Intel Core i7-2600K
    CPU Cooler: Corsair Hydro Series H100i GTX + 2xCorsair Air Series SP120 LED
    Memory: Corsair Dominator Platinum 2x4GB DDR3 1600MHz CL9
    GPU: ASUS STRIX GeForce GTX 970
    SSD: Corsair Neutron Series XT 240GB
    HDD: Western Digital Caviar Black 1TB
    PSU: Corsair HXi Series HX750i

    Tervezett PC:

    Motherboard: ASUS ROG MAXIMUS VIII RANGER
    CPU: Intel Core i7-6700K
    CPU Cooler: Corsair Hydro Series H100i GTX + 2xCorsair Air Series SP120 LED
    Memory: Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 2133MHz C13
    GPU: ASUS STRIX GeForce GTX 970
    SSD: Corsair Neutron Series XT 240GB
    HDD: Western Digital Caviar Black 1TB
    PSU: Corsair HXi Series HX750i

    A mostani hardvereket eltudnám adni viszonylag jó áron, és most az anyagi helyzetem is úgy engedi, hogy tudjak frissíteni a legújabb generáció. Viszont a kérdés az, hogy megéri-e? Pusztán azért mert 5 éve vásároltam a jelenlegieket? Néztem teszteket, valamelyikben 1-2%-os eltérés volt, másikban +15 fps is volt, nem tudom hova tenni a dolgot.

    Az időm nagy részében többjátékos játékokkal (cs:go, cod:bo3, majd ow), nagy erőforrás igényű single player játékokkal (witcher 3, shadow of mordor) játszom, youtube-twich, alkalmankénti highlight videóvágások. Full HD felbontáson vagyok, és jó ideig azon is maradok (144Hz monitor). Később szeretnék VR vásárlásán gondolkodni.

    [ Szerkesztve ]

    „We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

  • B4ndiBuild3r

    tag

    Helló!

    6700K 4.5GHz manuálon 1.27-re van beállítva a BIOS-ban, miért mutat a CPU-Z 1.28-at? ASUS Maximus VIII Hero alaplappal használom.
    1 órát futtattam a Prime 95-t 8 ablakosan 1344-1344k-val hiba nélkül, 70-75 fokosak voltak a végére maximum a magok, de egy idő után beállt 65 fokra és nem melegedett tovább. Stabilnak mondható?
    Jónak számít ez a feszültségérték, vagy addig vigyem lejjebb, amíg el nem érem a legkisebb stabilnak mondhatót?

    How to Overclock Your CPU: Intel 6700K, Asus VIII Hero: Tutorial

    Ennek a videónak a beállításait használtam kivétel, hogy Level 5, 45-ös szorzó, és 1.27GHz-et adtam meg.

    [ Szerkesztve ]

    „We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

Új hozzászólás Aktív témák