Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok

    Lenne 1 nem biztos hogy ide való kérdésem, de talán ebbe a topikba van a legtöbb skylake tapasztalattal rendelkező ember ezért ide írok nem pedig a milyen procit vegyek meg stb topikba.

    Egy nem éppen mai Xeon X5650 6/12 magos procim van, amit 4.2GHz-en használok, de elmegy 4.4-en is... van 2db Hd7950 vga amit előbb utóbb mindenképpen le fogok cserélni 1db kártyára, valoszinűleg GTX970 -re. A kérdésem az lenne hogy megérné-e nekem i5 6400 vagy 6500 ra váltani? ami tuninggal menne kb 4,2-4,5 környékén. Amióta létezik a BCLK tuning azóta gondolkozok ezen, egyszerűen már unom ezt a régi alaplapom meg procit, érdekelne a ddr4 is, meg végre lenne rendes sata3-am, igaz mostanin is van de az nem az igazi, SSD-m gyorsabb lenne 1 mostani lapba, meg évek óta nincs garanciám, jó lenne már újítanom... Viszont ugyanakkor igazából most sincs a teljesítményre panaszom, mindenre elég a mostani gépem is csak a 2 VGA az amit biztos leváltok. Ráadásul a szekrénybe el van téve 1 tartalék ASUS P6 X58D extreme lap ha a mostani premium megadná magát és van még 3x2gb kittem is eltéve :D amik tartaléknak jók, így még évekig biztos tudnám használni a mostani xeont, de ha meg úgy nézem csak áll a pénz a szekrénybe.... Ráadásul most olvastam hogy vége a BCLK tuningnak az új Asrock biosokba már le van tiltva :O Szóval most nagy a dilemma hogy kb azonnal eladjak mindent és kb alig kéne ráfizetnem 1 Asrock z170 Extreme 4 + i5 6500ra aztán menne rá az oc bios amit soha nem váltanák le, kérdés ez hosszú távon menyire jó ötlet, ha marad a bclk bios pár évig amíg megint komplett gépet nem váltok? Na meg hogy egyáltalán megéri-e nekem a 4.2Ghz 6magos 12szálas prociról 4magosra váltani? Bár gondolom magokra levetítve a skylake már jóval erősebb, így úgy gondolom a játékok többségébe nyernék, de azért bennem van az hogy most mégis csak 12 szálas procim van :D igaz a játékok többségébe 0-5%-on megy a magok fele... max 3Dmarkba számít. De a későbbiekbe ha jönnek a dx12 játékok még lehet ez változni fog és akkor ki lenne rendesen használva a 12 szál... Szóval szerintetek mi legyen, érdemes lenne váltanom, hozna annyi pluszt?

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz alfiboy #5985 üzenetére

    A kinézett laphoz lementetem még korábban, így ez nem lenne probléma! Viszont azt nem tudom hogy ha idővel már eleve újabb biosal kerülnek majd boltba akkor régebbit enged-e felrakni, ezért is gondolkozok rajta most ameddig még raktáron vannak régebbi biosal kiadott lapok, azokra biztos feltudnám rakni az oc biost, de 1-2 hónap múlva már em biztos, de ezt majd 1 nálam okosabb megmondja.... De fő kérdésem hogy egyáltalán megérni -e váltanom?

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz TomiLi #12381 üzenetére

    Érdekes egyikről sincs kép, meg úgy nagyon sehol se látok képeket az új lapokról, pedig 2 hete itt-ott fent vannak!

    Itt a kb teljes MSI család, itt meg 1 pár Asrock, végre Asrockéknak is lesz LED-es lapjuk :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák