Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adamo_sx

    aktív tag

    válasz Galopp #3072 üzenetére

    Igen, már látom és ahogy a neten elnéztem nem vagyunk ezzel egyedül. Az éjszaka eredménye nálam:
    A fentebb említett update a 6.5-höz tartalmaz egy frissített vmw_ahci modult (amire több helyen írják, hogy javították benne ezt a hibát), de nálam ezzel is igen gyenge a teljesítmény. dd-vel mérve olyan 9 MB/s jött ki, és szinte használhatatlanul lassú a virtuális gép is, ami ezt használja. A proci állandóan a disk-re vár, így szinte folyamatosan 100% körül van, egy filmlejátszás is akad néha.
    A megoldás, hogy tiltsuk le a vmw_ahci drivert nálam szintén nem működik. (A korábban itt linkelt megoldást is megcsináltam, azaz visszaraktam a régebbi hpvsa drivert is és úgy tilltottam a vmw_ahci-t, de azzal is ugyenez a végeredmény.) Ha letiltom, akkor a reboot után a sima "ahci' driver veszi át a feladatot, de ezzel meg rövid időn belül lefagy a host, és nem is lehet vele mit kezdeni (legalábbis nekem nem sikerült), hiába próbáltam meg engedélyezni újra a vmw_ahci-t, a reboot-ot már nem hajtja végre (lefagy) és ha újraindítom, akkor marad letiltva.
    Ha megpróbálom "upgradelni" ugyanazzal az update iso-val, akkor is marad letiltva, azaz csak a host újrainstallálása segít, de persze a disk sebesség marad rossz.
    Mindezt a HP specifikus iso-val tapasztaltam, lehet futok még egy kört a "mezei" vmware iso-val is...

Új hozzászólás Aktív témák