Új hozzászólás Aktív témák

  • barbaron99

    tag

    sziasztok. 40-em van, moddolt fw + ahci patch bekapcsolva. 2008 R2 alatt feltettem a legfrissebb chipset drivert + külön az eszközkezelőben az MS AHCI vezérlő drivert felülírtam a telepítő csomagban lévővel:
    C:\AMD\Support\12-8_vista_win7_win8_32-64_sb\Packages\Drivers\SBDrv\hseries\AHCI\

    Rendre feltelepült, restart, eszközkezelőben driver okés, illesztő frissült. Érezhető a gyorsulás, de a sebesség még nagyon sovány így is: OCZ Agility SATA3 60GB

    A rendszer meg sem közelíti a SATA2 sebességét (t'om, hogy nem 3 interfész van benne, de ez az SSD most jó áron van és más gépekben nagyon bevált nekem, ezért tettem ebbe is ilyet)

    Ezeket hozza:
    Minimum olvasás 74 MB/s
    Maximum: 135 MB/s
    Átlag: 113 MB/s

    Ez valami nagyon sovány Sata1 szabványra emlékeztető adat, úgyhogy miután AHCI aktív, a TRIM tutira nem megy, annak ellenére, hogy:
    "fsutil behavior query disabledeletenotify" 0 élrtéket ad vissza.

    Itt megállt a tudományom..

    Még valami:
    A módosított BIOS-ban sem látok WakeOnTime funkciót, vagyis ilyesmi nem elérhető? Nekem állandóan kell a NAS de nem minden napszakban, így WakeOnLAN nem játszik. BIOS-al indíttatnám és Win Feladatütemezővel állíttatnám le, ez lenne a cél.

    Várom szíves segítségetek!

Új hozzászólás Aktív témák