Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz orbano #10057 üzenetére

    Akkor viszont bejáratáshoz elég lenne az 1000-es fordulat is, mert ott pont 0,5x annyira kopik mint 2000-en? :) A kövér gáz stimmel, csak nálam annyit jelent, hogy 2000 alatt(de 1500 alá nem engedem) max negyed gázt nyomok, 2000-től meg fél vagy 3/4, helyzettől függően, és aztán 3500-4000 környékén váltok.
    Majdnem hónapra pontosan 20 éve vettük a Ladánkat. Ha annak a motorját is ugyanúgy marták volna mint a mostaniakét, akkor a mai motorok is kb úgy fogyasztanának, annyit teljesítenének, és annyira lennének környezetkímélőek mint azok voltak. Én is japán cégnek, autóiparban dolgozom, tudom hogy hol van 1-1 tűrésezés nagyságrendileg manapság. És a költségcsökkentés csak egy dolog.
    Az olaj meg olyan, hogy van aki 1000 km-nél lecseréli, van aki kivárja az 5000-et, van aki 10000-ig rá se figyel, miközben a szervizek hol ezt, hol azt mondják. Nekünk ennél azt mondták, hogy az első kb 1000 km-en megehet annyi olajat, amennyi már meglátszik a pálcán is, de ez majd megáll. Hát egyelőre semmi csökkenés. Azt is mondták, hogy ha nagyon fogyna, ne cseréltessük, hanem csak töltsük után. És hogy gyárilag 0W20-as olaj van benne, pont azért, hogy az első 1-2000 km-en az általános vezetési körülmények között mintegy automatikusan bejáratódjon vele a motor. Aztán az első csere mehet mondjuk 5000-nél.

    Lehet hogy nem úgy tűnik, de én is a 'bejáratás' híve vagyok, csak szerintem az általad leírtnál határozottabb tempóval és dinamizmussal. Én is hosszútávra szeretném a kocsit(Lada 18 évig volt meg) de én nem tartom logikusnak, hogy mondjuk 1000 km után bármi baja legyen ha 2000, de akár 4000 fölé pörgetem néha. Mert akkor már csak azt nem értem, hogy hogy lehet ~600 - 2000 tartományban használni az autót. Illetve lehet, csak nekem ilyen alacsonyan ha kövér gázt nyomok akkor morog, hörög, kelletlenkedik. Másrészt ha 2-ben kihúzom 2000-ig, akkor 3.-ba téve valahol 1000 körül lesz a fordulat, az meg szerintem haladásra nem nagyon jó, gyorsításra pláne.
    Benzinesről beszélünk ugye? ;]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák