Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moha21

    addikt

    válasz Kernel #37129 üzenetére

    Mostanában gondolkoztam én is azon, hogy mit csináljak az egyébként tökéletesen működő monitorrommal, aminek csak annyi baja van, hogy öregszenek a csövei és én is hasonlóra gondoltam, de valamiért nem szalagban, hanem "mezei" led-ben gondolkoztam. Ez egy remek ötlet amint lesz időm szerintem én is kipróbálom.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • Peter789

    senior tag

    válasz Kernel #37129 üzenetére

    hmm, most rendesen elgondolkodtattál... monitornak is használom a régi 32 colos samu LCD TV-met, nagyjából napi 25 órát megy, és bizony a fogyasztása elég durva a mai cuccokhoz képest: 1-es fényerőn este kerek 50W, borongósabb nappalokon 5-ös fényerőn 100W, de ha süt a nap akkor kell a max 10-es fényerő ami már kerek 150W-ot jelent...

    60db/m, vagyis 1.666cm-enként vanak a LEDek rajta. A panel 39-40cm magas, tehát kb 22 sort kellene beépítenem, ami azt jelenti hogy a 70 centis szélességgel éppen kellene egy 4dik csík is, vagyis 5.5-6e pénz + a vezérlése. Nem kevés, de a fenti fogyasztás cirka negyedére redukálásával előbb utóbb visszajönne az ára...

    Még várod a második csíkot? Vagy már megérkezett csak még nem estél neki? Esetleg olyanra gondoltál már, hogy valami felülettel picit eloszlatni a fényt hogy homogénebb legyen? Pl egy pauszpapírt érdemes lenne odapróbálni...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák