Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Busterftw #62 üzenetére

    > Egyébként cégnél van előfizetésünk ..
    > Csak ez nálunk már szintén több éve zajlik, mert ebben érdekelt a cég.
    > (nyelvi fordítás, file transformerek, APIk, ML, auto-subtitling, voicover projektek stb)

    manapság már minden nagyobb cégnek van AI-s részlege ..
    például a Magyar Telekom is szinten mindent kutat, mindennel kísérletezik, mert rengeteg adatuk van. Chatbot-al( vanda és társai ) már vagy 8-10 éve; normál Adatokkal/ML meg szinte mindig;
    És még ha egy adott cég marad is az nVidia mellett ( és nem diverzifikál ) abból még nem lehet levonni messzemenő következtetéseket az egész piacra.

    A kérdés inkább arra irányult, hogy te mire használod,
    hogyha nem érzékeled az elmúlt egy év változásait.
    ( legalábbis én ezt veszem le a kommunikációból )

    > > Hosszú távon az Nvidianak talán sikerül megtartania
    >> az 50-60%-os piaci részesedést AI
    > Mire alapozva?

    Meg se kérdezed, hogy mit nevezek én piacnak?
    - Mert mennyi a mobil AI piacon az nVidia részesedése? És mennyi lesz ?
    - Embedded piacon ( itt erős az nVidia, de a Xilinx is erős .. )
    - Desktop piacon? ( Qualcomm ( CPU+GPU+NPU) és az Apple ( CPU+GPU+NPU) ( és sok más cég, akiket kihagytam ) ... mellett talán az nVidia is belép a saját APU-jával - az arm-es desktop-ra .. ami a WindowsARM -et hajtja ...
    - Cloud, HPC : Minden cloud-os cégnek lesz saját AI chipje ( AWS, Google, MS ) de ezen kivűl nem csak az nVidiától vásárolnak hanem az AMD-től is ..
    - És ott a sok AI hw startup - amelyekből az igéretesebbeket felvásárolják, hogy legyen saját chipjük ..
    - és ott az új alapítvány ... a kvázi nVidia monopóliuma elleni szövetség. https://thealliance.ai/

    A fentiekre alapozva - 10 éves távlatban .. talán a 50% nVidia részesedés inkább nVidia elfogultságot tükrözhet .. ;]

    az nVidia még "All GPU" terén se piacvezető ..
    "All GPU makers retained their overall market share with Intel securing the top spot with 68%, NVIDIA with 18% and AMD with 14% of all GPUs (dGPUs & iGPUs)."

    Az nVidia nem tud minden AI szegmenst és piacot kielégíteni ..

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák