Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit csináljak. :U A cél az, hogy minél egyszerűbben tudjak 4k HDR tartalmakat élvezni viszont valószínűleg a "kössük össze HDMI-vel a TV-t és a notebook-ot" megoldás kiesik.

    Adottak a következő dolgok itthon.
    - Sony Bravia 55XF9005 (Android OP, 4HDMI)
    - Sony HT-ZF9 hangprojektor (3 HDMI)
    - PS4 Pro
    - Xbox One X
    - Asus Zenbook UX510UX
    - TP Link Archer C7

    TV és hangprojektor összekötve HDMI-ARC-on keresztül, TV maradék 3 HDMI-jéből 2 foglalt a konzoloknak, marad 1 illetve a soundbar-on van 2 input. Próbáltam mindegyikre rákötni a notebook-ot de 3840x2160-ban 30Hz-nél többet sehogy se ajánl fel. Megpróbáltam a PS4 Pro kábelével (amin megy a 4k HDR) de azzal se jártam sikerrel, szóval valószínűleg a laptop nem képes kitolni magából a 4k 60Hz-et. (HD Graphics 620 és GTX950M)

    Szóval a kérdés az, hogy mi lenne a legértelmesebb megoldás amit ajánlanátok, mert elég sok mindenen gondolkozom de nem tudok dönteni. Vegyek egy NAS-t és oldjam meg az egészet a TV lejátszójával (VLC van rá de az nem tudom támogat-e HDR-t), használjam valamelyik konzol lejátszóját, vagy vegyek egy NAS-t és egy médialejátszót, esetleg használjak valami szoftveres megoldást?

    Igazából a legkényelmesebb megoldás az lenne ha át lehetne juttatni vezeték nélkül a 4k HDR jelet a laptopról de nem tudom ez kivitelezhető-e. (5GHz van itthon laptop 867Mbit/sec-et tud, a TV nem tudom hirtelen mennyit)

    Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz PuMbA #27472 üzenetére

    Olvastam az összefoglalót csak nem volt egyértelmű, hogy a Plex használható-e 4k HDR-re wifin vagy nem. :) Na meg valahogy sosem voltam nagy fanja annak, hogy szervert futtassak a gépen, klienst a TV-n.

    Igazából kísérletezek még, hogy mi lenne a legjobb megoldás. Letöltöttem a TV-re pár programot de egyikkel sem vagyok 100%-osan elégedett. A “tesztkonfig” a Ready Player One volt USB 2.0 HDD-n amit szimplán rákötöttem a TV-re. A TV ugye Androidos szóval van mozgástér appok terén. Ki is próbáltam pár dolgot és itt vannak az eredmények eddig.

    - VLC: 4-15mp-enként megáll a kép, élvezhetetlen. Pedig a felület bem rossz és az összes multimédia gomb működött a távirányítón. Még a hangsáv/felirat választó gombok is. Próbáltam játszani a pufferrel de nem lett jobb.

    - MX player: Konkrétan használhatatlan volt, 4mp-enként kép fagyás 2mp-re és még a kezelőfelület is borzalmas. Felirat/Hangsáv gombok nem működnek.

    - PS4 Pro: nem tetszett neki a HDD fájlrendszere (exFat talán) úgyhogy ki se tudtam próbálni.

    - Kodi: Ment minden szépen, a film nem akadt, de a felület nem bejövős annyira és nem mentek felirat/hangsáv választó gombok (ez nekem elég fontos lenne, mert csak feliratosan nézünk filmet, viszont hol angol, hol magyar, hol finn felirattal)

    - Plexet még ki kell próbálnom de ha jól rémlik valami 120€-ba kerül a licence ami földhöz épp nem vágna de valahogy nem tartom indokoltnak.

    Igazából az már biztos, hogy ha találok egy jól működő lejátszót a TV-re (jó kezelőfelület, támogat mindent és megy az összes gomb a távirányítón) akkor beszerzek valamiféle hálózati háttértárat. Amit mèg nem tudok, hogy kell-e szerver oldalt futtatnom vagy nem. Kodi ugye tudta kezelni az USB-n rádugott HDD-t simán, szóval elvileg ha csak rátolnám a router USB-jére a HDD-t tudnám használni hálózati meghajtóként és nem kéne szerver oldal. (Feltéve ha nem tetűlassú a dolog.) Ha mégis lassú lenne akkor meg mindenképp veszek egy NAS-t, viszont ott is kérdéses h Plex/Kodi és futtassak szervert vagy szimplán hagyjam meg hàttértárnak és csókolom. Legalábbis ha jól értelmeztem a dolgokat ezek működnek. :DDD

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz PuMbA #27483 üzenetére

    Ezt az összes formátumot kifejtenéd légyszi? Mármint attól, hogy nem támogat egy lejátszó holmi biszembaszom formátumot amivel sose találkozok valószínűleg azzal együtt tudok élni. :D

    A beépített lejátszót próbáltam ha jól rémlik (mikor bedugtam a HDD-t rákérdezett h hova csatlakoztassa, kiválasztottam, hogy movies, de valami ha jól rémlik nem volt kóser vele. Vagy valami más lejátszóról beszélünk ami elkerülte a figyelmemet?

    Minden teljesen új, még most tanulgatom a dolgokat, mert az “elmúltnyócév” nekem teljesen kimaradt TV fronton. :DDD

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz PuMbA #27486 üzenetére

    Elvileg a legfrissebb Android van a TV-n szóval az nem lehet baj. Majd ha otthon leszek kipróbálok pár dolgot aztán meglátjuk. :)

    De akkor ha jól veszem ki a dolgot vagy Plex-et vagy pedig a TV beépített lejátszóját kellene használnom mindenképpen. NAS topikban már érdeklődtem, hogy kell-e nekem NAS vagy a router USB-je meg egy HDD/SSD is megteszi-e.

    Draken: Köszi a tippet de ha lehet nem nagyon akarok még egy médialejátszót otthonra. Emiatt is kacsintgatok a NAS felé. Elvileg ott van minden a TV-n ami kellhet (csak bele kell jönni :D) és csak azt kéne megoldani, hogy el is juttassam neki a filmet.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz PuMbA #27486 üzenetére

    Na hazajöttem gondoltam megpróbálom a gyári lejátszót. Szimplán csak annyi volt a baja, hogy kellett neki fél év mire lefrissítette a külső HDD-t. Ami érdekes volt, hogy a kép ment akadás mentesen viszont néha a felirat kimaradt. Ahogy észrevettem szerintem akkor mikor "egymásra vannak időzítve" viszont olyankor mindig. Szóval a beépített lejátszó nem nyert.

    Plex-et felraktam a TV-re, gépre felraktam a szervert mert anélkül nem hajlandó működni, beállítottam mindent, elindítottam a filmet éééés.... közölte, hogy nincs elég sávszél, hogy eredeti minőségben lejátssza a filmet.

    Nem tudom mit csináljak. :U

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz Formaster #27490 üzenetére

    Csak 5GHz van itthon, a 2.4GHz le van tiltva. Kapcsolat 866Mbit mindenhol, TV-n a net sebessége is rendben van mindenhol, de ez gondolom nem lényeges.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz Gaben92 #27491 üzenetére

    Nem lehet, hogy a Plex beállításainál b.sztam el valamit?

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz Formaster #27493 üzenetére

    Laptopon 800Mbit, TV-n meg minden teszt túl hamar lefut de 240Mbit stabilan van, szóval lesz ott több is. ;)

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz Gaben92 #27494 üzenetére

    Közben fejlemények. Kicsit játszottam a Kodival meg a VLC-vel is. Megy mindkettővel a HDR csak meg-megakad néha. A hangsáv biztos probléma volt mert 7.1-en próbáltam tegnap. Ma átraktam 5.1-re és sokkal ritkábban akad be. A másik gond szerintem a felirat lehet de ránézek a plexre mégegyszer.

    A gyári lejátszóval megy minden frankón, de alkalmatlan lejátszáson kívül mindenre. Rendszerezni lehetetlen vele a dolgokat és néha kihagyja a feliratokat de legalább mindig ugyanazokat.

    Plexre ránéztem és hát igen...

    Transcoding HEVC to H264
    Transcoding TRUEHD to EAC3

    Feliratot kikapcsoltam, hangot átraktam 5.1 AC3-ra és megy Direct Play-en viszont ugyanúgy beakad néha...

    Ötletek?

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz PuMbA #27499 üzenetére

    A beépítet lejátszó nálam is megy szinte tökéletesen, a feliratból nem tudom miért marad ki néha egy-egy sor. Mindig ugyanazok és találkoztam már ilyennel PC-n. Konkrétan ha az SRT fájlban nem időrendben voltak a feliratok (pl.: valaki a vége feliratot egyszer berakta valahova a főcím vége utánra), onnantól minden felirat kimaradt.

    A legnagyobb problémám az, hogy annyira fapad a beépített lejátszó, hogy nem lehet vele rendszerezni.

    De ahogy látom mégis rohadt nagy feladat megírni egy médialejátszót. A Plex konkrétan cseszik működni nálam, ha HDR-re feliratot teszek akkor transzkódol (de ez így normális állítólag), viszont az, hogy a sima SD is akad több mint röhej. :D

    Felraktam az emby-t... Ugyanaz a film amit a PLEX transzkódol (HEVC/Dolby 5.1) ha feliratot rakok rá, megy Direct Play-ben HDR-rel minden szarral ami kell. Sőt kíváncsiságból ránéztem, az Atmos 7.1-et is Direct Play-en tolja át, pedig a Plex azt mindenképpen transzkódolta. És sávszélesség problémák sincsenek amikre a PLEX panaszkodott...

    A probléma csak az, hogy míg a Plex bemappázta szépen a sorozataimat, az Enby nemes egyszerűséggel hozzáadta mindet egy külön filmnek. :DDD Szóval megint nem vagyok sehol.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz PuMbA #27501 üzenetére

    Természetesen a felirat rossz ebben az esetben, csak például némelyik lejátszó le se sz.rja, az ilyet, a VLC meg simán beledöglött az ilyenekbe. Most nincs kedvem kibontani az mkv-t, hogy megnézzem mi lehet a baj a feliratokkal de ha az Emby beválik akkor nem is érdekel. :B

    Nálam a terv az, hogy veszek egy NAS-t (igazából most vettem egyet egy órája) és minden filmet/sorozatot azon fogok tartani ezért lenne fontos a rendszerezés. Viszont az Emby-s "nem mappáz" dolgot megoldottam. Movies-ba raktam a sorozatokat is véletlenül, de amint átállítottam a típust, korrektül bemappázott mindent. Most kísérletezek vele, mert az UI-t leszámítva köröket ver a Plex-re (az én esetemben), de ha mégse válik be akkor jön az Apple TV 4k. :B

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz ToBeY #27526 üzenetére

    Azzal csak óvatosan. Sok laptopon van HDMI 2.0 de a legtöbb gép esetén nincs jelölve a verzió még user manualban sem. Aztán ha jelölve is van, megveszi a paraszt és les, hogy 4k-ban 30Hz a mad amit kitol a laptop, mert bár van HDMI2.0 nincs HDCP2.2. Tipikus van is meg nincs is eset. :U

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz lood55 #27728 üzenetére

    Szenvedtem egy darabig ezekkel en is (ekezetek miatt bocsi, ceges gep, Finn billentyuet) aztan vegul vettem egy NAS-t meg egy Apple TV-t. NAS-ra töltök le mindent, azon fut a Plex szerver is, Apple TV-n pedig egy infuse Pro (fizetös, de nem veszes, 2-3k Huf evente) es nincs amit ne jatszana le. Plex semmit sem transzkodol szerver oldalon meg akkor sem ha feliratot kell tenni HDR kepre. nVidia Shield es Apple TV között vaiclaltam, de nagyon nem bantam meg, hogy Apple TV-t vettem.

    A NAS opcionalis, en csak amiatt vettem mert kifutottam a tarhelyböl, de nyugodtan futtathatod a Plex-et gepen is. Nekem amiatt is jobb a NAS, mert a router a TV mellett van, az Apple TV ugye a TV alatt, a NAS-t pedig odaraktam a közelbe es Gbit-es LAN-on össze tudtam kötni mindent, szoval nincs savszel meg jelzavaras gond.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz golyós #27732 üzenetére

    Nem nagyon ismerem a Magyarországi árakat de itt (Finnország) 200€ az apple TV, a NAS amit vettem az pedig HDD-kkel együtt (2x3TB) 600€ volt. Ez még együtt sincs 300k, de maga az Apple TV csak 60 ropi. A NAS csak (nagyon) kényelmi dolog.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz golyós #27735 üzenetére

    Akkor fussunk neki mégegyszer. Ahhoz, hogy filmet nézz nem kell 257k-t elköltened, csak 60-at, a PLEX-et pedig futtatod gépen és kész. Egy normális médialejátszó megér ennyit. Az, hogy a 150.000Ft-os TV mellé kell egy ilyen, nem meglepő. Nálam a 350k-s mellett van, mert az se alkalmas normális filmezésre. De ha nem paráztam volna az OLED-től és megveszem az 600k-s LG-t amellé is kell médialejátszó, szóval lényegében mindegy. Két külön eszköz a TV és a médialejátszó, ha normálisan akarsz filmezni, le kell nyelni, hogy mindkettőre szükség van, még akkor is ha az embernek a legdrágább TV-je van otthon ami létezik. (Az már csak hab a tortán, hogy még úgy is médialejátszó mellett döntöttem, hogy van itthon ONE X és PS4 Pro, amik elvileg szintén kezelnek elég sok formátumot, bár sose próbáltam.)

    Az, hogy én NAS-t is használok az egy egyéni döntés, mert asztali gépem nincs, laptopba pedig egyrészt nem is tudtam volna 6TB tárhelyet belerakni, másrészt így ha elviszem a gépet, barátnőm akkor is tud filmezni itthon. Szóval a 257k az a filmnézés + 6TB olyan tárhely amit elérek minden eszközzel itthon. Nem kötelező a NAS, csak engem ha kényelmi dolgokról van szó nem nagyon tud foglalkoztatni mennyi pénzt b.szok el valamire ha az jó. Így, hogy van itthon NAS, nem kell bekapcsolnom sem a laptopot ha filmezni szeretnék.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz kenwood #27737 üzenetére

    A probléma ott van, hogy géppel az istennek se sikerült összehoznom a 4k60-at. Elvileg szerintem mennie kéne, de bármit próbáltam nem sikerült (Asus Zenbook UX510UX, i5-7200u)

    NAS-t mindenképp vettem volna, mert mint írtam kevés volt a tárhely. Plex-et meg igazából kizárólag amiatt használok mert baromi sok animém van és azoknak a metaadatait macerás kezelni, viszont a Plex-nek van hozzá elég jó pluginja. A másik dolog meg megint csak az, hogy ha épp el kell ugranom Indiába egy hétre akkor a céges gép mellett sokszor elviszem a sajátomat is, mert azon tudok nyugiban filmezni esténként IT-s "leskelődés" nélkül. Na most ha itthon marad barátnőm laptop nélkül (iPad, PS4 kombóval ő elvan :D) akkor ha filmezni támadna kedve lejátszó nélkül maradna, az meg nem pálya. Ez ahogy most van kényelmes, és mindent játszik natívban kadenciahelyesen.

    Nem tudom, hogy értetted a B tervet, de nekem ez tökéletes A terv. :D

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz Joshi #27744 üzenetére

    Gyűjtőválasz mindenkinek:

    Ahogy kenwood is mondta, még az egér is akadozik, és iszonyat idegesítő a dolog emiatt nem pálya.

    Valószínűleg az Intel IGP a ludas, mert én is úgy tudom, hogy van HDMI2.0, TV-n be van állítva minden ahogy kell, HDMI 2-t és 3-at próbáltam (ezeken megy a 4k60 csak), de egyik se adta. Van egy HT-ZF9 soundbar itthon arra is megpróbáltam rádugni (támogat kb minden passtrhrough-t) de azon se megy. Az Apple TV jelenleg arra van rádugva és azzal megy a 4k60, Dolby Vision, HDR, minden ami kell.

    De nem igazán foglalkoztat a dolog megmondom őszintén, mert mióta megvettem az Apple TV-t meg a NAS-t azóta minden problémám megoldódott. :K Max körülnézek a cégnél, hátha akad egy mDP-HDMI átalakító, aztán azt kölcsön veszem egy próba erejéig, de nem tervezek kábelezgetni innentől.

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz Joshi #27748 üzenetére

    Röhögni fogsz, de eszembe nem jutott, hogy az USB C a gépen DP-vel kombinált. :B Mikor megvettem megnéztem, aztán elfelejtettem. :D

    u.i.: amiket használunk azok mind DP-HDMI2.0 átalakítók, a kérdés csak az, hogy akad-e olyan ami nincs hozzá györskötözőzve a HDMI kábelekhez. (Tárgyalókban lévő 4k TV-k miatt kell, mert nem minden céges gépen van HDMI)

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz Joshi #27750 üzenetére

    Nem is bántam meg, nagyon szeretem. Plex+Infuse Pro kombóval Direct Play-ben megy minden, még Direct Stream-et sem láttam sosem, transzkódolást meg végképp nem. Úgy meg, hogy minden Apple itthon a laptopomon kívül (egyelőre), végképp jó cucc az Apple TV.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz lood55 #27754 üzenetére

    Nálam a NAS-ban 5400RPM-es WD RED-ek vannak, az Apple TV és a NAS is kábelen van rádugva egy Archer C7 routerre, és gond nélkül megy a lejátszás mindennel, sosincs sávszél probléma.

    Hogy megéri-e a 60k-t az Apple TV azt neked kell eldöntened. Én azért választottam, mert kb csak feliratos filmet/sorozatot nézek, és a legtöbb megoldás/TV-re telepítethető kliens ott vérzik el. (HDR képre szinte mindegyik égeti a feliratot, emiatt a PLEX szerver oldalon transzkódol, ahhoz meg bika hardver kell.) Mióta megvan az Apple TV nincs transzkódolás soha.

    PLEX szerver oldalon nézd meg mi történik, mert sávszél miatt is bufferelhet, vagy amiatt is, mert transzkólod és a CPU nem bírja. (Ha HDR-t akarsz nézni képformátumú felirattal akkor mindenképp transzkódol.)

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz lood55 #27771 üzenetére

    Egyik kollégának van AppleTV-je, azt mondta ott porosodik a polcon, mert "használhatatlan".

    Akkor kérd gyorsan kölcsön tőle és próbáld ki. :K Mondjuk én erősen arra gyanakszom, hogy inkább nem ért hozzá, mint használhatatlan. Nyugodtan keress vissza a hozzászólásaimra (itt is és a milyen asztali médialejátszót vegyek topikban is), én is alaposan körbe jártam a témát, aztán megkerestem egy fórumtársat aki rendszeresen használ Apple TV 4k-t. Ő leírta minden előnyét és hátrányát, onnantól kb egyértelmű volt, hogy Apple TV + Plex szerver + Infuse Pro a nyerő választás. (Bár igazából a Plex se fontos, az Infuse látja az SMB/NFS hálózati meghajtókat is)

    Én a Shield TV-n és az Apple TV között vacilláltam, de végül az Apple TV nyert egyrészt a kapott infók miatt, (pedig az Apple TV-t használó fórumtárs is azt írta, hogy bizonyos esetekben a Shield jobb választás), másrészt azért mert itthon az Apple : Android arány csak amiatt 5:1 mert a TV Androidos. :B

    Chromecast-ról nem tudok nyilatkozni. Én ki akartam hagyni a laptopot a dologból mert egyrészt néha elviszem, másrészt úgy már kicsit bonyás lett volna a dolog, hogy a NAS-t vezeték nélkül érem el a laptoppal ahonnan meg Chromcast-tal tolom tovább a TV-re a dolgokat. :N

    De ugye ez csak az én esetem. Ennél a felállásnál (NAS-on fut a Plex szerver, továbbá van 3 megosztott mappa amit elérek gépről és oda töltöm a filmeket/sorozatok. A Plex automatán szkenneli és frissíti a médiatárat, az Infuse meg csekkolja a Plex médiatárát folyamatosan) én kényelmesebbet/jobbat nem tudok elképzelni. (Természetesen ha nincs NAS, akkor csak gépen futtatod a Plex szervert és kész.)

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz lood55 #27771 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből:

    TrueHD Atmos-t semelyik TV nem fog lejátszani neked. Apple TV esetén is kb az Atmos az egyetlen szürkezóna (van de nincs, mert jelenleg csak Netflix/Amazon Prime/stb.-vel megy az Atmos az is csak akkor ha veszteséges AC3-ban van), DEVISZONT az Apple TV Infuse 5 Pro-val mindent (de tényleg mindent) lejátszik, max átkódolja az Atmos hangot LPCM-be, viszont azt kliens oldalon teszi (tehát az Apple TV hardvere) és zökkenőmentes az egész.

    Hogy Aszpirin fórumtárs tollából idézzek:

    Az Infuse 5 Pro (tehát a nem ingyenes verzió) DTS HD / DTS HD MA / Dolby TrueHD / Atmos hangsávokat kliens oldalon veszteségmentes többcsatornás LPCM-be kódolja át, teljesen zökkenőmentesen (vagyis maga a kliensoldali lejátszó dekódolja ezeket), és úgy adja ki az AppleTV 4K-nak, ami meg szépen LPCM-ként aja tovább az erősítőnek. Így az erősítőn ugyan nem jelenik meg az eredeti hangforrás típusa, viszont az élmény teljesen ugyanaz. (...) Az Infuse 5 Pro az Atmos hangot LPCM 7.1-be kódolja át és az átkódoláskor elvesztődnek az Atmos metaadatai, tehát gyakorlatilag az eredmény azonos lesz a Dolby TrueHD 7.1-gyel. A mennyezeti hangsugárzók itt csak akkor fognak megszólalni (illetve Atmos-os Soundbar csak akkor fog valódi Atmos hangot sugározni), ha a házimozi erősítőn (illetve az Atmos-os Soundbar-on) a Dolby Surround módot bekapcsolod. De ez csak félmegoldás Atmos esetére.

    Ha érdekel akkor átküldöm neked privátban amit írt (utólagos engedelmével, de nem gondolnám, hogy megsértődne miatta. :) )

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz kenwood #27774 üzenetére

    Nem mindegyiken, csak a legtöbbön. Nekem is van olyan amin össz-vissz 2 hangsáv van. TrueHD 7.1 japán és angol mindez megspékelve egy jó kis PGS felirattal. :D Igazi kedvence mindenféle lejátszónak. :K

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák