Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz qpakcovboy #20599 üzenetére

    Nézd meg a könyvében, hogy tud-e 24Hz-et vagy kösd rá a géped és úgy nézd meg. Ha nem, akkor meg vegyél egy 24Hz-es TV-t: ajánlani nem tudok, de én olyat vennék, ami nem tud SMART baromságokat meg olyat, hogy megkeni a vajas kenyeret is :) És egyből kikapcsolnám az összes képjavító funckióját, mert valami borzalom, amiket a mai TV-k csinálnak e címen, szóval minél kevesebb ilyet tudjon, nehogy valamit ne lehessen kikapcsolni. Bár attól függ, hogy mennyire zavar, mert ez nem kevés pénz. Én 60Hz-en nézem a 24p-t, de semmit nem veszek észre vagy megszoktam :)

    [ Szerkesztve ]

  • #54715584

    törölt tag

    válasz qpakcovboy #20599 üzenetére

    Azért még ne rohanj TV-t venni, biztosan be lehet valahogy állítani. :)

    Itt az én sztorim: nekem egy 8 éves plazmám van, fogalmam sincs tud-e 24Hz-et, papíron is csak 1024*768-at és mindenki azt mondja rá, hogy nem lehet HD filmlejátszásra használni, egyébként is HD ready.
    Először a DVI-HDMI kábellel nem volt tökéletes, de vettem egy HDMI-s videókártyát, azzal már jobb volt a helyzet, sőt, kiderült, hogy a TV natív felbontása 1280*768.
    Ami annyiban volt gond, hogy a 720p és az FHD is más felbontású, amit nem jelenített meg jól a készülék, viszont simán ment rajta 24p. Aztán az nvidia kiadott egy normális drivert, amiben már be tudtam állítani az 50Hz-et. Nem éppen 24p, még 2x24p sem, de így normálisan, akadás nélkül játszódnak le a filmek, maximum indítás után van egy kis röccenés, de utána nem akad a film, nem dobál el képkockákat.

    Szóval biztosan van valami megoldás, csak próbálgatni kell a sok beállítást a driverben, lejátszóprogiban, codec-ben.

Új hozzászólás Aktív témák