Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #12463 üzenetére

    A DXVA azért nem megy, mert az mindig NV12-t köp ki, miközben a DVD-k és BD-k mind YV12 formátumban vannak kódolva. Ezért nem fogad el mást a madVR, a Microsoft viszont az NV12 mellett tette le a voksát.

    Szerintem felesleges a DXVA-n erőlködni, ha viszi a CPU is. De ha nem, vagy valakinek az a szíve vágya, akkor ott a CUDA és az ATI Stream gyorsította dekódolás is.
    Illetve lehet, hogy az Arcsoft dekóder az ki tud köpni YV12-t DXVA módban is (oda-vissza konvertálással, de ez elvileg lehet losless, a madVR csak egyéb megfontolásokat is összevonva van ennyire lekorlátozva.)

    A "kérésre" alatt én is PM-re gondoltam.

    Szerintem nem lehet mindent maradéktalanul kikapcsolni, de magában az EVR-ben is van minimális képmanipulálás (valami 3D-sebb hatást keltő, maszatolósdi).

    A különbség pedig akkor éleződik ki igazán, ha használsz 3DLUT-okat, amiket a monitoron végzett mérések alapján állítasz össze. Ilyenkor 16 bites precizitással korrigálod a megjelenítőd és az ideális megjelenítő közti eltéréseket.
    Vagy ha nem egyeznek a felbontások (pl. 720p vagy DVD film FullHD kijelzőn), mert FullHD kijelzőn a BD filmnél csak a színtérképet kell felnagyítani, a képélességet jobban befolyásoló fényerő térkép már 1920-ban van, tehát mindegy hogy milyen jó a luma sampling. A chroma sampling viszont olyankor is kell, és azt is sokkal szebben oldja meg, bár ahhoz talán tényleg közelebbről kell nézegetni, hogy észrevehető legyen.
    De a V-sync is sokkal pontosabb (bár sok babrálással az EVR is belőhető az MPC-ben).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák